Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'dan Sağlık Atamaları ile İlgili Açıklama

Sağlık bakanlığında çok sayıda işçi ve sağlıkçı atamaları bekleniyor. Yapılacak alımlarla ilgili TBMM'de başbakan Yardımcısı Recep AKDAĞ bazı açıklamalar yaptı.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'dan Sağlık Atamaları ile İlgili Açıklama

Sağlık Bakanlığında 2018 yılında çok sayıda personel alım ilanları yapılması bekleniyor.. 2018 yılında işçi statüsünde yapılacak olan alımların sayısının 19 bin olması beklenmekte. Diğer alımlar ile birlikte Sağlık Bakanlığının beklenen atama sayısı ise 56 bin. Sağlık bölümlerinden mezun olan sayısı yüz binlere ulaşan mezunlar kendi branşlarından atama olması talerleri pek çok kez işin olsa sitesine ulaşarak talepte bulunmaktalar. Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığının en çok alım için kadro ayrıldığı bakanlıklardan bir tanesi. Atamalarında hangi unvanda ne kadar personel alınacağı konusunda Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN öncelikli kadrolarda ebe ve hemşire alımlarının olacağını belirtmişti. Diğer branşların hangileri olacağı konusunda henüz bir resmi bir açıklama yapılmadı.

SAĞLIKÇI ATAMALARI

TBMM'de önceki gün gerçekleştirilen oturumda önemli konulara cevap verildi. Daha önce Sağlık Bakanlığı görevinde bulunan ve Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ milletvekillerin sorularını cevaplandırdı. Niğde Milletvekili Fethi Gürer, 400 bin civarında sağlık bölümlerden mezun olan ve atanamayanların bulunduğunu ve 2018 yılında alım yapılacağını belirtildiğini yapılacak alımların ne kadar olacağını ne zaman alımların olacağını sordu. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ,” Doğrusu, tabii, şu anda ben Sağlık Bakanı değilim. Bunu Sağlık Bakanımızla ve Maliye Bakanımızla görüşmemiz lazım. Bu sene bir çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da yeni atamalar yapılacak ve biliyorsunuz. Hükümetimiz memur atamaları konusunda belli alanlara öncelik vermektedir. Bunların başında Sağlık personelimiz Millî Eğitim personelimiz ve güvenlik personelimiz gelmektedir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Laborant2
Laborant2 - 5 yıl Önce

Hep hemşire hep ebe o zaman biz niye okuduk ya Allah aşkına söyler misiniz bakanim

Mahmutemen47@hotmail.com
Mahmutemen47@hotmail.com - 5 yıl Önce

Sayin saglik bakani kamu isci alimi temizlik gorevlisi is istiyorum issizim ise ihtiyacim var saygilar sunarim

Kefe910
Kefe910 - 5 yıl Önce

Nereden başvuruluyor? Nasıl oluyor? Bir bilen bilgilendirirse sevinirim.