Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Taşeron İşçi Açıklaması Yaptı

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Türkiye Büyük Millet Meclisinde taşeron işçilere kadro açıklaması yaptı. İşte detaylar ve açıklama.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Taşeron İşçi Açıklaması Yaptı
Bilindiği gibi uzun bir süredir taşeron işçilerin kadro alması hakkında görüşmeler devam etmektedir. Yapılan bu görüşmeler ilk olarak eski Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde başlamış ve Başbakanlık koltuğuna Binali Yıldırım'ın geçmesi ile görüşmeler devam etmiştir. Ne zaman taşeron işçilere kadro verilecek çalışmalar ne durumda açıklamaları beklenirken 15 Temmuz'da yaşannan askeri darbe girişiminin ardından taşeron işçilere kadro görüşmeleri birkaç ay boyunca sarktı ve işçiler uzun bir süre haber alamadı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kadro bekleyen taşeron işçilere Türkiye Büyük Millet Meclisinden önemli açıklamalarda bulundu.

Taşeron İşçilere Kadro Verilecek

Türkiye Büyük Millet Meclisinden pek çok konu hakkında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 720 bin taşeron işçiye kesin olarak kadro verileceğini ve işçilerin bu konu hakkında hiçbir tereddütlerinin olmaması gerektiğini belirtti.

Peki taşeron işçilere ne zaman kadro verilecek? Yapılan açıklamaya göre her hangi bir tarih verilmedi ancak görüşmelerin devam ettiği ve kesin olarak taşeron işçilere kadro verileceği açıklamasının yapılması ile bir milyona yakın kadro bekleyen işçi müjdeli haber ile sevindi. 2016 yılı içerisinde taşeron işçilere kadro verilmesi beklenmemekte olup 2017 Ocak ayından itibaren görüşmelerin hızlanması ile kademe kademe taşeronlara kadro verilmesi çalışması başlayabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 21:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
taşeron amele
taşeron amele - 5 yıl Önce

biz sözleşmeli personel olmak istemiyoruz kadro istiyoruz o sözlemenin iş garantisi yok üç yıl sonra yenileneceği beli degil birde tayin hakkı yok çakılı kalıyorsun

taşeron
taşeron - 5 yıl Önce

biz taşeron işçiler (4e) değil kadro istiyoruz.

yaşar dogu
yaşar dogu - 5 yıl Önce

ağza birparmak bal 2 sene ardına bakma ahmet davutoğlu gibi caniklide yolcu demekki

MERDA
MERDA - 5 yıl Önce

Tüm kadro şartlarında ANAYASA EŞİTLİK İLKESİ lise ve üstü mezuna memurluk verecekseniz verin Ama vermiyeceksenizde biz vatandaşla yıllarca kafa bulup eğlentiniz YETER DA SABIR SABIR NEREYE KADAR ???? HIM NEREYE KADARRR???

MERDA
MERDA - 5 yıl Önce

STADÜ DEĞİL....ANAYASA EŞİTLİK İLKESİNCE KADROLU MEMURLUK VERİN BİZ LİSE VE USTÜ MEZUN TASERON OLARAK ESİTLİK İLKESİNCE STADÜ İSTEMİYORUZ SÖZÜNÜZDE DURUN VE ADALETLİ OLDUGUNUZ GÖRELİM...

serhat
serhat - 5 yıl Önce

aarkadaslarr uyanın bu son şansımız yoksa 3 sene daha unutunu refarandumm evet hyıra kaldıkk

gurki
gurki - 5 yıl Önce

Recep Tayip Erdoğan sayın Cumhur Başkanımız bizi kurtar bu çileden bu zulüm den adaletsiz karşısında duran şeytandır DMİ siz çok iyi bilirsiniz bizlerde şeytanız hiç bi hakkımızı savunamiyoruz a desek işten atiliyoruz herseye koş yapılmayacak isleri yap sonrada en düşük maaşı al kartlar patlasin gelde 3 çocuk okut

Serhat
Serhat - 5 yıl Önce

Arkadaslar cevrenizi uyandirin kom varsa konusun bu bizim son sansimizzz refarandum cok onemli ona gore davranin