Başbakan Kadro Alamayan Taşeron İşçiler Hakkında Açıklama Yapacak! (Türk-İş Duyurdu)

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Başbakan'ın kadro alamayan, kadro verilmeyen taşeron işçiler hakkında açıklama yapacağı duyuruldu. Kadro verilmeyen taşerona kadro verilecek mi, taşerona kadro ne zaman verilecek, taşeron gelişmeleri ve haberlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Başbakan Kadro Alamayan Taşeron İşçiler Hakkında Açıklama Yapacak! (Türk-İş Duyurdu)

2 Nisan 2018 tarihi itibari ile kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile istihdam etmekte olan taşeron işçilere kadroları verildi. Ancak bazı taşeron işçilere çalıştıkları kamu kurumu, çalışmaya başlangıç tarihi ya da çalıştıkları pozisyonlardan dolayı kadro verilmedi. Şu ana kadar www.isinolsa.com ekibi olarak kadro alamayan taşeron işçiler konusunu haber yaparak sıklıkla gündeme getirmeye çalıştık.

Buna göre kadro alamayan taşeron işçilere kadro verilecek mi, KİT işçilerine kadrolar ne zaman verilecek, kadro alan taşeron işçilerin sosyal mali hakları nedir artırılacak mı haberlerimiz ardından TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı ve Başbakan'ın duyuru yapacağı öne sürüldü.

"BAŞBAKAN AÇIKLAMA YAPACAK"

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan resmi açıklama da "Bugün Sayın Başbakan ile bu konuyu görüştük. Zannediyorum Pazartesi ya da Salı günü bu konuyla ilgili bir açıklama yapmasını bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı. Yani Başbakan Binali Yıldırım'ın kadro alamayan taşeron işçiler hakkında önümüzdeki Pazartesi ya da Salı günün açıklama yapabileceği söylendi. İşin Olsa ekibi olarak hem bizler hemde kadro alamayan KİT ile diğer çalışanlar gözlerini Başbakan Binali Yıldırım'ın yapması beklediği açıklamaya çevrildi. Tüm taşeronlara kadro verilecek mi, taşeron işçilere kadroları ne zaman verilecek, taşeron işçiler için çalışma yapılıyor mu gibi soruların yanıtının yakın zaman içerisinde duyurulması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 09:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 4 yıl Önce

Yeter artık verin herkese kadro hakkını. Şartsız amasız herkesi kapsayan bir kadroydu sözde. Ayrım yapmak devlete uygun bir sistem değil

TASERON
TASERON - 4 yıl Önce

HERKESE KADRO VERIN AYRIM YAPMAYIN

K.maras kitler
K.maras kitler - 4 yıl Önce

Sayin baskanim bize bir mujde verinde cifte bayram yapalim

K.Maras kitler
K.Maras kitler - 4 yıl Önce

Sayin baskanim bize bir mujde verinde cifte bayram yapalim

Gökhan Özkaya
Gökhan Özkaya - 4 yıl Önce

Bir an önce çözüme kavuşur biz ler de her zaman olduğu gibi hayal kırıklığına ugramayiz

tasoren
tasoren - 4 yıl Önce

kadro verilmedi halen bize sirkete tekrar imza attirdilar sayin sendika baskanlarim kadro yok oyle bisey yok kimseyi oyalamayin yalan soylemeyin artik

Belediyeli taşeron kan ağlıgor
Belediyeli taşeron kan ağlıgor - 4 yıl Önce

Belediyelere yine birşey yok

Taşeron şoför
Taşeron şoför - 4 yıl Önce

Belediyeye kadro istiyoruz eyyýyyy hükümet