Başbakan Binali Yıldırım Taşerona Kadro Tarihi Hakkında Açıklama Yaptı!

Başbakan Binali Yıldırım taşeron işçileri sevindirecek bir açıklama yaptı. Taşerona kadro ne zaman verilecek tarih belli oldu mu?

Başbakan Binali Yıldırım Taşerona Kadro Tarihi Hakkında Açıklama Yaptı!

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşerona kadro hakkında müjdeleyici bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama ile taşerona kadro verileceği ve çalışmaların bu sene içerisinde tamamlanacağı duyurulmuştu.

Yine geçtiğimiz gün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan da konu hakkında müjdeleyici açıklama yapılırken bugün Başbakan Binali Yıldırım tarafından taşerona kadro hakkında yeni bir açıklama daha yapıldı. Peki başbakan neler dedi, taşerona kadro ne zaman verilecek.

KADRO BU SENE VERİLECEK

Başbakan Binali Yıldırım taşerona kadro tarihi hakkında açıklama yaptı fakat net olarak kadronun hangi tarihte verileceğini açıklamadı. Bunun yerine taşerona kadro çalışmalarının devam ettiği, bu sene sonuna kadar yasanın çıkartılacağı ve önümüzdeki süreçte konunun bakanlar kurulunda görüşüleceğinden bahsedildi.

Buna göre taşerona kadro yasası bekleyenler artık müjdeli bir haber almış oldu. Bu sene sonuna kadar taşeron işçilere kadro verilecek ve artık daimi işçi statüsünde istihdam edecektir. Bilindiği üzere taşeron işçilerin işten çıkartılma durumları çok kolaydı ancak işçilerin kamuya alınması ve kadro verilmesinden sonra artık bu kişiler kendilerini devlet güvencesi altında bulacaktır. Taşerona kadro açıklamaları geldikçe paylaşacağız.

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
tasereron
tasereron - 3 yıl Önce

inşAllah bu hükümetin son müjdeli haberi olacak daha fazla taseron işçisini kandıramazlar artık bu şansları bitti

Taşeron işçi
Taşeron işçi - 3 yıl Önce

Bencede kredilerini tükettiler