Başbakan Binali Yıldırım Bedelli Askerlik Açıklaması Yaptı! Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?

Başbakan Binali Yıldırım bedelli askerlik açıklaması yaptı. Peki bedelli askerlik ne zaman çıkacak, bedelli askerlik müjdesi verildi mi?

Başbakan Binali Yıldırım Bedelli Askerlik Açıklaması Yaptı! Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?

Ülkemizde on binlerce kişi hükümetten bedelli askerlik görüşmesinin yapılmasını talep etmekte olup bedelli askerliğin çıkartılmasını talep etmektedir. Bilindiği üzere bir dönem 18 bin lira karşılığında bedelli askerlik çıkartıldı. Fakat bu sadece geçici bir durumdu yani sürekli olarak 18 bin lira para yatıran kişinin askerlik ile ilişiğinin kesilmesi gibi bir durum bulunmamaktadır.

Yeni dönemde bedelli askerlik çıkacak mı soruları sürekli artmaya devam ederken Başbakan Binali Yıldırım bedelli askerlik hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Peki bedelli askerlik çıkacak mı? Başbakan Yıldırım konu hakkında nasıl bir açıklama yaptı?

BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK MI?

Uzun süredir hükümetin cevaplaması istenilen sorular arasında yer alan bedelli askerlik hakkında sonunda Başbakan Binali Yıldırım açıklama yaptı ancak bedelli bekleyenlere müjde gelmedi. Başbakan Binali Yıldırım bedelli askerlik konusunun gündemlerinde olmadığını ifade etti.

BEDELLİ ASKERLİK NE ZAMAN ÇIKACAK?

İşin Olsa Yorumu: Peki bedelli askerlik ne zaman çıkacak ve çıkma ihtimali var mı? İşin Olsa ekibi olarak tüm bedelli askerlik açıklamalarını inceledik ve açıklamaların bir bölümünde ''bedelli askerliğin çıkması için ülkede huzurun sağlanmasının gerektiği'' ifadeleri bulunuyor. Yani Türkiye'de yaşanan olayların sona ermesi ve askeri operasyonların bitmesi, huzurun kesin olarak sağlanmasından sonra ancak bedelli askerlik çıkacak gibi görünmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertugrul
Ertugrul - 3 yıl Önce

bedelli yoksa size oyda yok. bundan sonra size oy vermeyeceğim.

Ümit
Ümit @Ertugrul - 3 yıl Önce

Aynen kardeşim katılıyorum

Cengiz zor
Cengiz zor @Ertugrul - 3 yıl Önce

Ne den askerlik yapmak istemiyorsun

Kemal
Kemal - 3 yıl Önce

Bedelli yoksa oyda yok

Erol
Erol - 3 yıl Önce

Bedelli yoksa oyda yok benim işim gücüm var askere gidersem çok şey kaybedeceğim işimle ilgili

Yakut
Yakut - 3 yıl Önce

Bedelli yoksa oyda Yok . 88/89/90 lılar için bedelli çıkmsı zorunludur .

Ahmet sağlam
Ahmet sağlam - 3 yıl Önce

Bir bedelli askerlik için oy vermiyorum ne demek ya.bu menfaatlik demek.insan bir oy atıp ve her şey benim istediğim gibi olmalı anlamına gelmesin.Bunun

Cengiz zor
Cengiz zor - 3 yıl Önce

Bu vatan borcunu parayla eşitleyip de askerlik yapmayalar siz nasıl ödiceksiniz milliyonlarca şehidimiz hakini onlar canlarin verdi geri bakmadan kurşunu bombanın üzerin koşarak gittiler bu Bayrak inmesiz diye yazıklar olsun size sizi

Halil Efe
Halil Efe - 3 yıl Önce

Oy veren, oyu dilediği düşünce içinde verir. Oyunun hesabını da kimseye vermez. Demokrasi mi bu, evet demokrasi. Fakirin çocuğu ne yapacak , fakir olduğu için ölecek mi sorunuz bile sıkıntılı. Kredi çekip askerlik bedeli ödeyenler yerine vekil maaşlarını dilinize dolasaydınız keşke.

Orhan
Orhan - 3 yıl Önce

Bedeli istiyoruz mahkûm gibi gezmek istemiyoruz artık 4 çocuk babasıyım çocuğum hasta olduğunda bile hastaneye gu ture miyorum yolda cevirme vardiye və devlet bütün hesaplarima bloke koydu bu nuda biyana birak tim milyonlarca kişi 18000 bin tele vererek bedeli yaptı banada 20000 bin TL ceza kesitler adalet bu mu