Başbakan Açıkladı Emeklilere Büyük Müjde!Bütün Emeklilere 100TL ZAM!

Emeklilere büyük müjde!Başbakan Ahmet Davutoğlu,100 liralık seyyanen uygulanacak zamdan Meclis açılmış olsaydı bütün emeklilere yayacaktık dedi.

Başbakan Açıkladı Emeklilere Büyük Müjde!Bütün Emeklilere 100TL ZAM!

Emeklilere büyük müjde!Başbakan Ahmet Davutoğlu,100 liralık seyyanen uygulanacak zamdan Meclis açılmış olsaydı bütün emeklilere yayacaktık dedi.

 

Hükümet, 100 liralık seyyanen zamdan tüm emeklileri yararlandırmayı planlıyor. Davutoğlu, "Meclis açılabilmiş olsaydı bunu geri kalan bütün emeklilere sirayet ettirecek şekilde yayacaktık" dedi.

Memur emeklileri ile maaşı bin lira ve altında olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verildi. Sıra diğer emeklilerde...

 

Milyonlarca emekliye ek zam göründü. Hükümet, tüm emeklilerin 100 liralık seyyanen zamdan yararlanmasını planlıyor. Temmuz'da maaşı bin lira ve altında olan SSK ve Bağ- Kur emeklilerine seyyanen 100 lira ekstra zam veren hükümet; geçen hafta da bu artışı tüm memur emeklilerine yansıtacağını açıkladı. Sıra, Temmuz'da yapılan enflasyon artışından sonra maaşı bin liranın üzerinde olduğu için seyyanen zamdan yararlanamayan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine geldi. Düzenleme yapıldığında, bu emekliler de rutin zamlarının yanı sıra ekstra 100 lira seyyanen artış alabilecek. 

 

YASA ÇIKMASI GEREKİYOR 

 

Hükümet, maaşı bin lira ve altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Temmuz'da enflasyon artışına ek olarak seyyanen 100 lira zam verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz hafta, "Meclis açılabilmiş olsaydı bunu geri kalan bütün emeklilere sirayet ettirecek şekilde yayacaktık. Yani ayda 100 lira, yılda bin 200 lira. Buna rağmen memur emeklileri için bu toplu sözleşmede iyileştirme yapacağız" dedi. Bu açıklamanın ardından toplu sözleşmede, tüm memur emeklilerinin maaşlarına, belirlenen yüzdelik zamlara ilave olarak ortalama 100 lira seyyanen artış yapılması kararlaştırıldı. Şimdi de sıra bu 100 liralık seyyanen artışın, kalan emeklilere de yansıtılmasına geldi. Ancak bunun için yasa çıkarılması gerekiyor. Düzenleme yapıldığında, kalan emekliler de ekstra 100 lira zamdan yararlanacak. Böylece seyyanen artıştan yararlanmayan emeklilerde zam almış olacak. 

 

Takvim

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE