Başbakan'a Bedelli Askerlik Talebi İletildi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Başbakana bedelli askerlik konusunda taleplerini iletti. Bedelli askerlik 2017'de çıkacak mı?

Başbakan'a Bedelli Askerlik Talebi İletildi

Bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağı konusunda görüşmeler yapılmaya devam ediliyor. Bilindiği üzere hükümet cephesinden yapılan açıklama ile şu süreç içerisinde bedelli askerlik konusunun görüşülmesinin doğru olmadığı belirtilmiş ve bedelli askerliğin çıkmayacağı duyurulmuştu. Ancak hükümete bedelli askerlik talepleri iletilmeye devam ediliyor.

Ankara Başbakanlık Resmi Konutun'da Başbakan Binali Yıldırım konuğu BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ağırladı. Genel Başkan Mustafa Destici Başbakana süpriz olarak bedelli askerlik konusun da tekliflerini iletti.

DESTİCİ: BEDELLİ ASKERLİĞE KARŞIYIZ AMA...

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Başbakan Binali Yıldırım arasında ki görüşme de bedelli askerlik konusunda da görüşme yapıldı. Genel Başkan Mustafa Destici Başbakan Binali Yıldırım'a bedelli askerliğe ilkesel olarak karşı olduklarını ancak bedelli askerliğin çıkartılması ile elde edilecek gelirin SMA hastalarına aktarılmasını istediklerini duyurdu.

BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK MI 2017

Bedelli askerliği hükümet 2017 yılında sıcak bakmıyor. Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonların şu adımın da bedelli askerliğin konuşulmasını dahi uygun bulunmamakta olduğu gibi bedelli askerliğin çıkartılması konusun da yeni öneriler atılmaya devam ediliyor. Mustafa Destici bedelli askerlikten gelen gelirin SMA hastalarına aktarılmasını talep ettiği gibi yine bedelli askerlikten elde edilecek gelir ile profesyonel orduya geçiş sürecinin hızlandırılması gerektiği konusunda da yeni öneriler atılmaya devam ediliyor. 2017 yılında bedelli askerlik çıkacak mı sorusunun yanıtı şimdilik olumsuz olarak gözükmektedir.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYIN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 3 yıl Önce

herkes yapsın askerlıgını abi millet kacmasın ben nasıl o aksamın sogugunda nobet tuttuysam bu vatanın kıymetını anladıysam herkes tutsun.bedellı gelırse hakkımı helal etmem