Başarılı Bekçiye Polis Olma Yolu Açılacak!

Çarşı ve Mahalle bekçisi alımları beklenirken, görevinde başarılı olan bekçilere yeni bir müjde geldi. Başarılı olan bekçiler polis olabilecek.

Başarılı Bekçiye Polis Olma Yolu Açılacak!

Kamuda çarşı ve mahalle bekçisi olarak göreve başlayan görevlilerin polis olması mümkün olacak. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan bekçilerin sayısıda arttırılmaya devam edilecek. 2018yılında 17 bin bekçi alımı daha yapılacak. Alımlar için yeni ilanlar bekleniyor. 

Mahalle bekçilerine yeni bir müjde İzmir Emniyet Müdürü tarafından geldi. Bekçilerin görevinden memnun olunduğunu, başarılı olan bekçilerin polis olacağını açıkladı.

İzmir Bornova’da 318 Bekçi göreve başladı. İzmir Emniyet Müdürü de yapılan törene katıldı. Törende söz alan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin AŞKIN, bekçi adaylarına ve görevde olan mahalle bekçilerine önemli bir açıklamada bulundu. 

"POLİS KADROSUNA ALACAĞIZ"

Emniyet Müdürü Hüseyin AŞKIN yaptığı açıklamada polis kadroya geçiş için İşçileri Bakanlığı ile yaptığı konuşmayı anlattı. "İçişleri Bakanlığı ile iletişime geçtik. Bizlere çarşı ve mahalle bekçiliği uygulamasından memnun olup olmadığımızı sordular ve onlara çok memnun olduğumuzu, uygulamaya sayının artarak devam edilmesini beklediğimizi söyledik. Sizlere bir de müjdem olsun, bekçilerin yani sizlerin gelişimini izleyeceğiz, durumlarınızı takip edeceğiz. Görevinde başarılı olup sivrilenleri polis kadrosuna alacağız. Mevzuatta herhangi bir sıkıntı yok, İçişleri Bakanlığı da konuya oldukça sıcak baktı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 17:42

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yagmur
Yagmur - 2 yıl Önce

Bayan bekçi alimida olmalı bayan polis neyse bayan bekcide odur.

AYSEL GÜNER
AYSEL GÜNER - 2 yıl Önce

NEDEN BAYAN BEKÇİ ALIMI OLMUYOR GECELERİ BAYAN ÜST ARAMALARINDA ERKEK BEKÇİ Mİ BAYANI ARAYACAK BU ÇOK ŞAŞMA BENCE KESİNLİKLE BAYAN BEKÇİDE ALIMI OLMALI

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

20 yıl üstünde bekci ler polis olsun adamlar kurt gibi valla herşeyi bilen bekciler var polis gibi görev yapıyorlar ama Yıpranma payı almıyor lar esasen bekcileryipranmayi hak ediyorlar

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

20 yıl üstünde bekci ler polis olsun adamlar kurt gibi valla herşeyi bilen bekciler var polis gibi görev yapıyorlar ama Yıpranma payı almıyor lar esasen bekcileryipranmayi hak ediyorlar

Burhan varlık
Burhan varlık - 2 yıl Önce

Şu yaş işini biraz daha düzene alabilseniz bizde lisans mezunları olarak faydalana bilsek ne güzel olurdu ama bu sıkıntısı bizi işsiz bıraktı her yerde siz bari derde çare olun lütfen

Cüneyt
Cüneyt - 2 yıl Önce

askerlik sarti kaldırılsın sayın bakanım

Cüneyt
Cüneyt - 2 yıl Önce

askerlik sarti kaldırılsın

Adem
Adem - 2 yıl Önce

Biz gençler çok özülüyoruz bizleri üzmeyin yaş 35 yapın lütfen