Barzani Peşmergeleri Ziyaret Etti!

Mesut Barzani Başika'da. Barzani Musul'un Başika kasabasında bulunan peşmergeleri ziyaret etti. Yaşanan saldırılarda bilindiği üzere bir çok peşmerge hayatını kaybetmişti.

Barzani Peşmergeleri Ziyaret Etti!

Mesut Barzani Başika'da. Barzani Musul'un Başika kasabasında bulunan peşmergeleri ziyaret etti. Yaşanan saldırılarda bilindiği üzere bir çok peşmerge hayatını kaybetmişti.


Barzani, terör örgütü DAEŞ üyelerinin saldırısına uğrayan Musul'un Başika kasabasındaki Peşmerge cephesini ziyaret ederek, komutanlar ile bir araya geldi.

Ziyaretin ardından basın toplantısı düzenleyen Barzani, militanların son birkaç gün içerisinde Peşmerge cephelerine büyük saldırılar düzenlediğini belirterek, "Her şeyden önce bu saldırılar sonucu hayatını kaybeden Peşmergelerin ailelerine ve kendime baş sağlığı diliyorum. Sizlere hatırlatmam gereken önemli bir husus var. Teröristler bu son saldırılarını yapmak için bir aydan fazladır hazırlık yapıyorlardı. Onların planı çok farklıydı ve yapacakları saldırılarla birçok yeri alabileceklerini sanıyorlardı" dedi.


- "Kayıpları 250'den fazladır"
DAEŞ'in bu saldırılar sonucu büyük bozguna uğradığının altını çizen Barzani, şunları kaydetti:

"Kendileri Peşmergelerin şehit olmasına neden oldular ancak büyük darbeler alarak geri çekildiler. Planladıkları yeri geri alamadan döndüler. Peşmerge cephelerine saldırıları büyük olduğu gibi, aldıkları yenilgiler de büyüktü. Elimizdeki bilgilere göre kayıpları 250'den fazladır. Elbette yeryüzündeki hiç bir DAEŞ, bir Peşmerge'nin tırnağı bile etmez. Bu yüzden Kürdistan halkı başı dik ve onurludur çünkü ağır bedeller ödüyor."
-Tüm saldırılar ve savaşlar birer derstir


Son saldırıda bazı zayıf noktalarının olduğunu tespit ettiklerini vurgulayan Barzani, "Bu noktaların veya zafiyetin ortadan kaldırılması için ciddi bir şekilde üzerinde yoğunlaşılması gerekiyor. Tüm saldırılar ve savaşlar birer derstir. Bunların iyi değerlendirilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Başika'nın, Ninova ilindeki tüm cephelerin ortasında ve stratejik bir yere sahip olduğunu söyleyen Barzani, "Tüm Peşmerge komutanları ile bir araya gelmek için bu cepheyi seçtim. Çatışmaların başladığı ilk gün buraya gelmek istiyordum ancak bazı yabancı misafirlerin ziyaretinden dolayı geciktim. Tüm halkımız başarılarınızdan dolayı başı diktir. Allah hepinizi korusun" diye konuştu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE