Bartın'da Bisiklet Festivali Başladı

Bartın bugün buluşan Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü tarafından düzenlenen 3. Bartın Bisiklet Festivali'nin açılışından dolayısıyla farklı kentten gelen yaklaşık 200 bisiklet kullanıcıları için Valilik önünde tören yapıldı

Bartın'da Bisiklet Festivali Başladı

Bartın bugün buluşan Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü tarafından düzenlenen 3. Bartın Bisiklet Festivali'nin açılışından dolayısıyla  farklı kentten gelen yaklaşık  200 bisiklet kullanıcıları için Valilik önünde tören yapıldı

Son hazırlıklarını yapan bisikletliler, start verilmesinin ardından Ulus ilçesi sınırlarındaki Küre Dağları Milli Parkı’na hareket etti.Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Başkan Yardımcısı Mustafa Artar, gazetecilere yaptığı açıklamada, festival kapsamında son 2 yıldır sahil kesimlerinde bisiklet turları düzenlediklerini anımsattı.

4 GÜN BOYUNCA PEDAL ÇEVİRECEKLER


Bu yılki gezilerini Küre Dağları Milli Parkı'na yapacaklarını ve özellikle renk cümbüşünün hakim olduğu sonbahar ayını tercih ettiklerini anlatan Artar, "Ülkenin dört bir yanından gelen konuklarımıza uluslararası önemi olan Küre Dağları Milli Parkı’nı göstermek istedik. Yağmura rağmen 200 misafirimiz var. Ulus ilçesindeki kamp alanımızda konaklayacağız. Bisikletlilerimiz, 4 gün boyunca Ulukaya Şelalesi ve Uluyayla’yı da gezerek ilçenin güzelliklerini görecekler" diye konuştu. 
Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahat Deliorman da festivalin, parkın tanıtımı için güzel bir organizasyon olduğunu ifade ederek "30 farklı ilden gelen bisikletliler, 4 mevsim ayrı güzelliğe sahip olan ve içinde birçok endemik bitki ve faunayı barındıran Küre Dağları’nda sonbaharın renkleriyle buluşacak" dedi. 


Festivale Muğla’nın Bodrum ilçesinden katılan Alman vatandaşı Memo Trotter de 1 yıl önce başladığı bisiklet sporu sayesinde birçok yer görmesine karşın Karadeniz’e ilk kez geldiğini belirterek parkurun çok güzel geçeceğini tahmin ettiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 00:06
YORUM EKLE