Bakanlar Kurulu Sonrası Tek Tip Askerlik Açıklaması Geldi!

Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulu sonrası tektip askerlik konusunda Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın önemli açıklamalar yaptı.

Bakanlar Kurulu Sonrası Tek Tip Askerlik Açıklaması Geldi!

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın bakanlar kurulu sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kabine toplantı sona erdi. Kabine toplantısının sona ermesinin ardından yapılan açıklamalarda gündeme ilişkin pek çok konuda önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, dünya gündeminde ABD'nin çekilmesi, İsrail Başbakanı Netenyahu'nun açılamaları ve Türkiye gündeminden önemli konularda sorulara cevap verdi. Yapılan açıklamalardan bir tanesi de tek tip askerlik ile ilgili soruya oldu.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR!

Tektip askerlik ile ilgili çalışmalar için en uygun model mutlaka üretilecektir açıklaması yapan Kalın, yaptığı açıklamada; "Milli Savunma Bakanımızla görüştük. Kendileri bütün yetkili kurumlarımızla en iyi modeli inşa etmek için çalışıyorlar.” Dedi. Ayrıca çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a arz edileceğini belirtildi. “ Tamamlanınca sayın Cumhurbaşkanımıza arz edilecek. En uygun, en optimal askerlik modelini mutlaka üreteceklerdir." dedi. Tektip ile ilgili gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 2 yıl Önce

bugün seferberlik olsa yine koşa koşa gideriz 1000 yıldır hak hakikat mücadelesi yapan ecdadın torunlarıyız selam olsun gayesi vatan din Allah rızası olanlara Allah ordumuzu devletimizi muzaffer eylesin