Bakandan Müjde! SGK Primlerini Devlet Ödeyecek!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank 9 ay verilen SGK primlerini artık 12 ay boyunca vereceklerini duyurdu. Bakan Varank konu ile ilgili firik alışverişinde olduklarını dile getirdiler.

Bakandan Müjde! SGK Primlerini Devlet Ödeyecek!

Nevşehir'e gezi ve incelemelerde bulunmak üzere gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından birçok vatandaşı sevindirecek bir açıklama geldi. Bakan Varank burada 2020 yılına kadar SGK primlerinin devlet tarafından ödeneceğini duyurdu. Buna göre açıklamada yer alan detaylar ise şu şekilde.

Gündem Hakkında Konuştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Nevşehir ziyaretine Valilik ve AK Parti İl Başkanlını ziyaret etti. Bunun yanı sıra gezi ve incelemelerde de bulunan bakan tarafından ziyaret ettiği Sanayi ve Ticaret Odasında sevindiren açıklamalar da yapıldı. Bakan “Yeni Zelanda’da ki Cami saldırısı hakkında da konuştu çok acı bir gün Yeni Zelanda’da ırkçı bir mülteci düşmanı Müslüman kardeşlerimizi katletmiştir 49 kardeşimiz şehit oldu. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum” sözleri ile gündem hakkında bilgi verdi.

Primleri Devlet Ödeyecek

Bakan tarafından ayrıca yapılan açıklama geçen yıl 9 ay verilen sigorta prim desteği 2019 yılında 12 Ay verileceği ifade edildi.Varank ayrıca “fikir alışverişinde bulunarak sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum gittiğim her şehirde Sanayi ile üreticilerle birlikte olmaya özen gösteriyorum.

Türkiye ekonomisinin gücünü ve dinamizmini sizlerden alıyor. Siz ürettikçe istihdam oluyor ve ülkemiz ileriye gidiyor sanayide de atmamız gereken adımları atıyoruz. Hem istihdamı hem de üretimi desteklemek için yaptığımız çalışmalar var geçtiğimiz yıl 9 ay olarak uygulanan asgari ücret desteği 2019 yılından itibaren 12 ay olacak. Ayrıca 2020 yılına kadar işçi alınacak her çalışanın SGK primlerini ve vergilerini 12 ay boyunca devlet ödeyecek.” İfadeleri ile müjdeli haberi verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut47
Mahmut47 - 2 yıl Önce

Sizden istirhamimi bizlere meb isciyiz temizlik personel olarak kadro dimi kalici kadro olmak istiyorum saygilarimla

Savaş gönei Olcan param yok devletten kredi bekliyorum böyle bir şey olcakmı çok madurum
Savaş gönei Olcan param yok devletten kredi bekliyorum böyle bir şey olcakmı çok madurum - 2 yıl Önce

Yaşım dolıgunborçlu emekl7