Bakan Yılmaz'dan Mülakat Sonuçlarına Yönelik Açıklama

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir canlı yayın programının konuğu oldu. Katıldığı programda sözleşmeli öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda bulundu. Peki Bakan Yılmaz açıklamalarında nelere yer verdi. Mülakat sonuçları ile ilgili neler söyledi? Haberimizin devamında detayları bulabilirsiniz.

Bakan Yılmaz'dan Mülakat Sonuçlarına Yönelik Açıklama

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir televizyon programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Gündeme yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz sözleşmeli öğretmen alımlarına yönelikte açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz'ın açıklamalarının satır başlıkları ise şu şekilde oldu: Sözleşmeli öğretmen alımında sözlü sınavın açıklanması için güvenlikle ilgili bir yazı beklediklerini bu yazı geldikten sonra sonuçları açıklayacaklarını söyledi. Peki Bakan konuşmasında başka neler söyledi?

İŞTE DETAYLAR

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sınavına da değindi. Bakan Yılmaz Liselere Geçiş Sınavında (LGS) 18 öğrencinin tüm sorulara doğru cevap verdiğini açıkladı. Öğretmen alımı mülakat sonuçlarına da değinen Bakan Yılmaz 20 sözleşmeli öğretmen alımında güvenlikle ilgili bir yazı beklediklerini beklediklerini yazı geldikten sonra sonuçları açıklayacaklarını belirtti. Bakan Yılmaz 5 bin ücretli öğretmen alımına yönelik sürecin halen işlediğini, devam ettiğini söyledi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz canlı yayın konuğu olduğu televizyon programında açıklamalarına şu şekilde devam etti: Bakan Yılmaz'ın açıklamalarına göre 25 bin yeni öğretmenin Eylül ayı itibari ile görevlerine başlayacaklarını söyledi.

YORUM EKLE