Bakan Yılmaz Açıkladı! Yükseköğrenim Yeniden Yapılandırılacak!

Yükseköğrenim yeniden yapılandırılacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ TBMM'de söz aldı. Konuşmasında Yüksek öğrenim yeniden yapılandıracağını ilk kez açıkladı. İşte detaylar..

Bakan Yılmaz Açıkladı! Yükseköğrenim Yeniden Yapılandırılacak!

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ Yükseköğrenimde bazı değişiklikler yapılacağını belirten bir açıklama yaptı. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda Yükseköğrenim Kanunu ile KHK kanun tasarısında değişikik ön görülen maddelerin görüşülmesi devam edildi.  Milletvekillerinin sorularına da Bakan Yılmaz cevap verdi. 

Bakan Yılmaz yaptığı açıklamalarda Üniversitelerin sayısının 187 olduğunu belirtti. Üniversitelerde görev yapan akademisyen sayısının 158 bin olduğunu belirterek Üniversitelerin Uluslararası arenada başarılar elde edebilecek bir duruma getirilmesi gerektiğini belirtti. 

"ÜNİVERSİTELERDE NİTELİK VE KALİTE "

MEB Bakanı ismet Yılmaz, Milletvekilerinden gelen sorular üzerine "Nitelik ve kalite bakımından yükseköğretimi yapılandırmak için çalışmalar yapıyoruz." diye konuştu. Bilindiği gibi Üniversitelerin bölünmesi  ve 20 yeni üniversitenin kurulması gündemde. İstanbul Üniversitesi bazı bölümleri İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesine bağlanacak. 

TBMM'de yasa tasarılarının görüşülmeleri devamedecek. yapılandırma tasarısının perşembe akşamına kadar tamamlanması planlanmakta.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 15:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE