Bakan Taşerona Kadro Açıklaması Yaptı! Çalışmalar Ne Zaman Bitecek? Detaylar Açıklandı Mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşerona kadro yasası hakkında önemli bir açıklama yaptı. Peki taşerona kadro konusu ne zaman sonuçlanacak? Çalışmalar ne zaman bitecek, detaylar ne zaman belli olacak.

Bakan Taşerona Kadro Açıklaması Yaptı! Çalışmalar Ne Zaman Bitecek? Detaylar Açıklandı Mı?

Ülkemizde farklı kamu kurumlarında istihdam etmekte olan bir milyona yakın taşeron işçi bulunmaktadır. Taşeron işçilerin kamuya geçirilme sürecinde sona geldik ve bu sene sonuna kadar gerekli çalışmaların bitirilmesi, kamuoyuna açıklanması söylenmişti.

Fakat daha sonradan taşeron işçilere kadro verilmeyeceği ve onun yerine devlet güvencesi verildikten sonra ilgili personellere sözleşmelerin yapılacağı öğrenildi. Art arda gelen açıklamalar taşeron işçileri heyecanlandırdı fakat bir türlü çalışmaların ne zaman biteceği konusunda açıklama gelmemişti. Şimdi taşerona kadro hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu önemli bir açıklama yaptı.

GEREKEN YAPILACAK AÇIKLAMASI!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamasını Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı İlçe Kongresinde yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da Başbakan Binali Yıldırım'ın konu hakkında detaylı bir duyuru yaptığını ve taşerona kadro konusunun sene sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

Buna göre çalışmaların halen devam ettiği ancak hükümetin taşerona kadro konusunda ısrarcı olduğu ve 2017 yılı sonuna kadar konunun kesin sonuca bağlanacağı ve taşeron işçilerine devlet güvencesi verileceği beklenmektedir.

TÜM DETAYLARI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
baja
baja - 5 yıl Önce

4b liler kadro istiyor

taseron belediye
taseron belediye - 5 yıl Önce

varmi acaba kadro bilinmez belki bir gun

taseron
taseron - 5 yıl Önce

varmi acaba kadro bilinmez

Dayınız
Dayınız - 5 yıl Önce

Derlerki bak taşeronun ahı tuttu hangi bakan kaldı yeğen, ama bilmiyorlar ki gidenin atacağını yalanları (fon muzigi) kaç gün senin sabrın yeğen onu söyle bana yeğen kadro o gün çıkacak yeğen kadro o gün çıkacak

Ghn
Ghn - 5 yıl Önce

Yav he he , icraat görmedikçe bu tepki gizlenmeyecek bu tepki etkisizlik karşısında yerini bulmalı, bulmalı ki bu düzensizlik sona ersin, yeni alımlar olsun, kalite olsun, ekonomik olarak olumlu etkilenelim askere gittk geldik daha vatan için ne zaman millet için olcak ..