Bakan Soylu'dan Kadın Bekçi Alımı ve PÖH Alımları ile İlgili Önemli Açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çarşı ve Mahalle Bekçiliği kadrolarında kadın adaylara kontenjan ayrılacak mı? Polis Özel Harekat alımları yapılacak mı sorularına cevap verdi.

Bakan Soylu'dan Kadın Bekçi Alımı ve PÖH Alımları ile İlgili Önemli Açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis alımları ve bekçi alımı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen Polis Özel Harekat sınıfındaki alımların ne zaman yapılacağı ve Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımlarında kadın adaylara kontenjan ayrılıp ayrılmayacağı ile ilgili ve son olarak bekçi alım sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair yeni açıklamalar yaptı.

BEKÇİ VE PÖH ALIMI AÇIKLAMASI;

Bakan Soylu, bir televizyon programına katılarak gündeme ilişkin pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan bir tanesi de polis alımı yaş şartı ile ilgili oldu. Yaş şartının esnetilip esnetilmeyeceği konusunda, POMEM yaşında değişiklik olmayacak açıklamasını yaptı. Bekçi alımları ise bir hafta içerisinde açıklanacak. Son olarak Polis Özel Harekat PÖH alımları dışarıdan yapılmayacak.

2020 POLİS ALIMLARI;

2020 yılında Polis alımları POMEM, PÖH, PMYO, PAEM alımları çokça merak edilen konular arasında yer alıyor. 2019 yılında kadın pöh alımı başvuruları yapıldı. 500 kadın polis özel harekat alımlarında lise ön lisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yaptılar.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 13:38

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 10 ay Önce

Tabi tabii