Bakan Soylu Polis Memurlarına 3600 Ek Gösterge ile İlgili Açıklama Yaptı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM'de bütçe görüşmeleri kapsamında konuşma yaptı. Meclis'te milletvekillerinin sorularını da cevaplandıran Bakan Soylu polis memurlarının 3600 ek göstergeleri için çok önemli açıklama yaptı.

Bakan Soylu Polis Memurlarına 3600 Ek Gösterge ile İlgili  Açıklama Yaptı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3600 ek gösterge ile ilgili çok önemli açıklama yaptı.

TBMM'de bütçe görüşmeleri devam ediyor. Buna göre İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçe görüşmeleri tamamlandı.

TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını cevaplandıran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis memurlarının 3 Bin 600 Ek Gösterge ile ilgili de açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda polis memurlarına müjde çıktı.

3600 EK GÖSTERGE VERİLECEK!

Bilindiği gibi ek göstergesi 2200'den 3600'e çıkartılması için çalışma başlatıldı. Öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecileri ve polis memurlarına ek gösterge verilmesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Belirtilen kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilip verilmeyeceği adaylar tarafından çokça sorulmakta. Bakan Süleyman Soylu sorular üzerinde özetle; 3600 ek gösterge verilecek iki artı iki dört bu kadar net, Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi polisi memurlarına ek gösterge verilecek dedi. Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosual Hizmetler Bakanı yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde açıklanan ikinci yüz günlük eylem planında öğretmenlere 3600 ek gösterge çıkarılacağına ilişkin madde bulunduğu belirterek, diğer kamu görevlilerine de ek gösterge verilmesi konusunda tereddüt bulunmaması gerektiği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 00:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
6161
6161 - 2 yıl Önce

Sn. Bakanım gönlünden geçeni söylüyor ama Polislere 25 yıldır hak aramasına rağmen hep kandirildi.

Hakan erdim
Hakan erdim - 2 yıl Önce

Askere verilmesin zaten bize ne gerek var ne yapıyoruz ki ölüyoruz sadece başka ne yapıyo

Alper aylaç
Alper aylaç - 2 yıl Önce

Böyle bir açıklama Yok eski haber

polis3600
polis3600 - 2 yıl Önce

2. eylem planı içerisinde öğretmenler var polisler niçin yok seçim sonrasına kalan duyuna kalır...

Hoca
Hoca - 2 yıl Önce

3600ek göstergesi vereceksiniz veriniz vermeyecekseniz ikide bir demeç verip yalamayiniz biktikbe habire umut veripsallamyiniz yerine getirmeye eviniz sozu vermeyin vesselam

Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Polisler zateb iyi maas aliyor.memurlarin durumu iyi.isci.asgari ucretli.ne olacak bunlari bi cozun.hep memur.hep memur.

KAYA
KAYA - 2 yıl Önce

2000 dahil emekli olan memur ve isci kesimine 3600 gosterge verilmelidir.Ancak bir kesimin magduriyeti giderilmis olur.Şimdi 10 Nisan polis gunudur.Verin 3600 gostergeyi olsun bitsin bu is.Ayni zamanda polis aliminda renk körlük olayinida kaldirin lütfen.Acil bu konularin cözulmesini vatandas olarak istiyoruz.Herkeze saygilar