Bakan Soylu Polis Alımı Yaş Şartı Hakkında Açıklama Yaptı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı yaş şartı hakkında açıklama yaptı. Peki yaş şartında her hangi bir esneklik yapılacak mı?

Bakan Soylu Polis Alımı Yaş Şartı Hakkında Açıklama Yaptı!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü her sene on binlere kişilik polis alımı gerçekleştirmekte olup 2019 yılı bitmeden son kez 26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM için polis alımı düzenledi ve 7 bin kişilik ilan yayımladı. Buna göre ilgili ilana 30 yaşından gün almamış olmak şartı ile 29 yaşındaki adaylarda başvurabilmekteydi ancak 2020 yılına girilmesi ile artık bu yaş grupları müracaat edemeyecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz gün özel bir televizyon kanalına konuk oldu ve gündemin en önemli konu başlıklarına değinirken polis alımları hususunda da detaylı açıklama yaptı ve 1990 doğumlu adayarın gelecek ilana başvurabilip başvuramayacaklarını söyledi.

YAŞ ŞARTINDA ESNEME YAPILMAYACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile birlikte 27. dönem POMEM polis alımı ilanı yayımlandığında yaş şartında her hangi bir esnetilme yapılmayacağı vurgulandı. Buna göre ilgili ilan yayımlandığında yaş şartı blümünde 01 Ocak 1991 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak şartının yer alması beklenmektedir.

Önceki alım ilanında bilindiği üzere 1990 doğumlu aday da müracaat edebilmişti ancak 2020 yılına girilmesi ile birlikte yaş şartında her hangi bir düzenleme yapılmayacağından dolayı artık 1990 doğumlu adaylar polis alımına müracaat edemeyecek oldu.

Siz bu konuda düşüncelerinizi yorum olarak paylaşır mısınız?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan
Ozan - 2 yıl Önce

35 e kadar yükselmesi gerektiğini düşünüyorum

mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

30 yaşında adamın ne işi var polislikte başka meslek mi yok. bence fazla bile. alımlarda en fazla 25 yaş olmalı.

Elif
Elif @mustafa - 2 yıl Önce

30 yas ne isi var diyorsunuzda mezun olma yasi ortada kpss sureci ozelde is bulma herseyin pesinde kosturmaci hayat erken yasta olgunlasan meyveyi ne yazikki onune sunmuyor belirli mucadelerle hayatta bazi seylerin pesinde kosarken yaş kavraminida bi hayli geciyor herkes erken yasta ise atilcak diye birsey yok gunumuz sartlari artik yaş olayini herseyle sinirlandirilmamali burasi turkiye hersey cok zorlu sartlar altinda büyüdukce bazi seylerin farkina variyorsun buda cok gec oluyor. Bnce yaş kavrami 35 kadar esnetilmeli bi cok insana umut olmali 2020 polis alimi

Rıdvan
Rıdvan - 1 yıl Önce

Yaş sınırı bence 35 olmalı malum üniversite bitene kadar yaş 30 oluyor.#yaş sınırı 35 olsun lütfen