Bakan Soylu Açıkladı! Ehliyeti Taşımaya Gerek Kalmayacak!

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüklerine bağlı nüfus müdürlüklerine personel alımları yapılacak mı? Bakan Soylu ehliyetlerin artık taşınmasına gerek kalmayacağı bir düzenlemenin müjdesini verdi.!

Bakan Soylu Açıkladı! Ehliyeti Taşımaya Gerek Kalmayacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu televizyon programında ehliyet ile ilgili önemli bir müjdeyi verdi. Yeni düzenleme ile birlikte artık ehliyetleri yanımızda taşımamıza gerek kalmayacak. Yapılan çalışmanın detayları yakın zamanda açıklanacağı ifade edildi. Yeni kimlik kartları, ehliyet, banka kartı hepsi bir arada birleştirilecek. Bakan Soylu açıklamada "Yeni kimlik kartımızla birlikte banka kartımız ve ehliyetimiz tek kartta birleşmiş olacak. Artık ehliyetimizi yanımızda taşımamız gerekmeyecek. Yakın zamanda Türkiye'ye bunu müjdeleyeceğiz." dedi.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE PERSONEL ALIMI YAPILACAK MI?

Yeni kimlik kartı düzenlemesi ve ehliyet düzenlemeleri 81 il genelinde Vatandaşlık ve Nüfus İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı birimler tarafından gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda ehliyet işleri daha önce Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı birimler tarafından yapılıyordu. NVİ müdürlüklerine geçen bu işlemler ile birlikte personel ihtiyaçları daha da arttı. İçişleri Bakanlığı'na bağlı nüfus müdürlüklerinin artan iş yükü ve personel ihtiyacının giderilmesine yönelik olarak 2020 yılı personel alımları ne zaman yapılacak merak ediyor. Bu alımlarda adayların 657 sayılı devlet memurları kanununun 48 inci maddedeki genel şartları taşımaları, 35 yaşını doldurmamış olmaları, en az ön lisans mezunu olmaları, Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 ve p93 puanlarından en az 60 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 12:15
YORUM EKLE