Bakan Şimşek’ten Taşeron İşçiye Kadro Müjdesi

Taşeron işçilerim durumu ile ilgili olarak Maliye Bakanı Şimşek’ten Önemli açıklamalar geldi. Taşeron işçi konusunu çözdüklerini dile getiren Şimşek, yardımcı taşeronlar hariç, taşeron işçileri kadoya alacaklarını söyledi. Esas işte çalışan işçileri önümüzdeki sezon kadro bekliyor. İşte ayrıntılar…

Bakan Şimşek’ten Taşeron İşçiye Kadro Müjdesi

Bakan Şimşek’ten Taşeron İşçiye Kadro Müjdesi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek katıldığı bir televizyon programında soruları cevapladı. Muhalefetin asgari ücret vaatlerine değinen Şimşek, aslında bu yeni bir söylem değil dedi. 1990 yılından bu yana muhalefetin hiç değişmediğini belirten Şimşek, bunlar aslında Süleyman Demirel’in öğrencileri dedi. Daha önceki seçimlerde de buna benzer boş vaatlerde bulundular dedi. Ana muhalefetin 1500 lira asgari ücret vaadi de boş bir vaat diyen Şimşek, Türkiye'nin istihdam arttırması gerekiyor dedi.

Mehmet Şimşek israf tartışmalarına da değindi. Devlette israf olmadığını dile getiren Şimşek, “Bütün araçların her türlü masrafı 3,3 milyar liradır” dedi. İktidara geldiklerinden bu yana 6.1 milyon kişiyi iş sahibi yaptıklarını belirten Şimşek, Türkiye'deki işsizlik istatistikleri Avrupa Birliği standartlarının aynısıdır dedi. Şimşek, Kılı.daroğlu’na sert sözlerle yüklenerek, Kılıçdaroğlu bu aralar bol bol palavra atıyor dedi. 2003 yılından beri 500 bine yakın öğretmen ataması yaptıklarını belirten Şimşek, taşeron işçi konusuna da değindi.

Taşeron işçi konusunu çözdük diyen Şimşek, esas işte taşeron işçi çalıştırılamayacağını söyledi. Hizmet alımı yolu ile yardımcı işlerin yapılabileceğini belirten Şimşek, karayollarında esas işte çalışan taşeron işçilerin yankın dönemde kadroya alma sürecinin başladığını söyledi. Peyder pey esas işte çalışanları önümüzdeki sezon kadroya alacağız diyen Şimşek, örneğin temizlik işinin maliyenin esas işi olmadığını ve bu işin hizmet alımı ile yapılacağını söyledi. Kamu da herhangi bir esas işi yapan ama taşeron olarak çalışanların kadroya alınacağını dile getiren Şimşek bu konuda kanun çıkarttıklarını dile getirdi.  

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 22:34

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hıdır aktaş
hıdır aktaş - 5 yıl Önce

Özel Güvenlik esasmı yardımcımı?