Bakan Selçuk Asdep, Memur ve İşçi Kadrolarında 4.321 Personel Alımını Açıkladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığa yeni memur personel alımı müjdesini verdi. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada; Asdep, memur ve işçi kadrolarında 4 Bin 321 personel alınacak. İşte detaylar..

Bakan Selçuk Asdep, Memur ve İşçi Kadrolarında 4.321 Personel Alımını Açıkladı!

2019 yılı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki personel alımı yapılacak sayı açıklandı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada sosyal hizmetlerin daha etkin sunabilmeleri için çalışan ailesini büyütüleceğini ifade ederek 4.321 personel alımı yapılacağını açıkladı. Buna göre alım yapılacak kadroları da sosyal medya üzerinden yapılan tweet ile paylaşıldı.

2019 yılı içerisinde Asdep kadrolarında 1000 kişi, sözleşmeli olarak ise 2 Bin 321 kişi alınacak. İşçi kadrosunda ise 1000 işçi istihdam edilecek. Önümüzdeki 6 ay içerisinde bu ilanların açıklanacağı belirtildi. Henüz kadro dağımı ve ilanların ne zaman açıklanacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

4 BİN ASDEP ALIMI BEKLENİYORDU!

Personel alımları konusunda ramazan ayı içerisinde gençler ile bir araya gelen Başkan Recep Tayyip Erdoğan, gelen bir soru üzerine özetle; 4 bin asdep personel alımı yapılacağını biliyorum hangi aşamada olduğu konusunda özel kalemin not almasını isteyerek Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan bilgi alınmasını istemişti. Adaylar bu alımlarda kadronun 4 bin olmasını istediklerini aktarmaktalar. 2019 yılı içerisinde Bin Asdep istihdamı gerçekleştirilecek. Alımlar 6 bölümden mezun olan adaylar başvuru yapabilecekler. Psikoloji, Sosyal hizmet, sosyoloji, çocuk gelişimi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, aile ve tüketici bilimleri mezunları başvuru yapabilecek.

Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. Hangi kadrolarda alım bekleniyorsunuz? Yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 10:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Münevver celenkoglu
Münevver celenkoglu - 2 yıl Önce

Aynen insalah

Mustafa Çağrı Korkmaz
Mustafa Çağrı Korkmaz - 2 yıl Önce

4321 personel alımı içerisinde engelli alımı olacak mı?Bunla ilgili bir bilgi alabilir miyim?

naz
naz - 2 yıl Önce

sssssssssürekli alacağız haberleri geliyor,fakat nedense hiiiiiiiiiiç daha almadınız,sıkıcı oldunuz

Serkan öğretmen
Serkan öğretmen - 2 yıl Önce

Kamu yönetimi bölümü mezunlarına ağırlık verilmelidir