Bakan Selçuk; 5.778 Memur Adayının Ataması Yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yarın 5 bin 778 kişinin atamasının yapılacağını müjdeledi. Yazılı açıklama yapan Bakan Selçuk'un personel atamaları açıklaması haberimizde..

Bakan Selçuk; 5.778 Memur Adayının Ataması Yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk atama bekleyen adaylara yönelik bir açıklama yaptı.

Bakan Selçuk, yarın yapılacak olan atamalarda 2 bin 500 engelli 3 bin 274 devlet korumasıda yetişen aday ile birlikte toplamda 5 bin 778 kişinin atamasının gerçekleştirileceğini müjdeledi.

Devlet korumasında yetişen gençlerin ve engelli vatandaşların atamam kurası 24 Aralık pazartesi günü Ankara'da gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı Kongre Merkezinde yapılacak olan programda noter huzurunda kura töreni yapılacak. Adaylardan ilköğretim, orta öğretim ve önlisans düzeyinde ne kadar atama yapıalcağı belli oldu!

EĞİTİM DÜZEYİNE GÖRE ATAMA SAYILARI

Kamu kurumlarının talep ettiği atamalarda ilk defa devlet korumasından yararlanan gençler için başvurular tamamlandı 24 Aralık tarihinde kura töreni gerçekleşecek. Yapılacak alımlarda öğretmen, mühendis, hemşire kadrolarında görev yapacaklar. Buna göre eğitim düzeyinde ilköğretim mezunu 198, ortaöğretim mezunu 534, iki yıllık önlisans mezunu 773, lisans mezunu 999 kişinin ataması yapılacağı açıklandı.

YENİ ALIMLAR GELEBİLİR;

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarda "Engelli kardeşlerimizi ve devlet korumasından yararlanmış gençlerimizi kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye, heyecanlarına ortak olmaya devam edeceğiz." dedi. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nura Aksoy
Nura Aksoy - 2 yıl Önce

Ayyy pazartesi mı kura yapılacak hadi inşallah güzel bir kura olur hakkımızda en hayırlısı olsun

Muhittin Kurt
Muhittin Kurt - 2 yıl Önce

İki yıllıķ ön lisans muhasebe mezunuyum. Memurluk başvurusunu nasıl yapabilirim