Bakan Sarıeroğlu: Taşeron İşçiler Konusunda Bir Çılgınlık Yaptık

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerinin kadro düzenlemesi ve maden kazalarında hayatını kaybeden vatandaşların ailelerin istihdamı konusunda son dakika açıklaması yaptı.

Bakan Sarıeroğlu: Taşeron İşçiler Konusunda Bir Çılgınlık Yaptık

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Jülide Sarıeroğlu 2018 yılın ilk günlerinde başlatılan kadroya geçiş sürecine ilişin bazı flash değerlendirmelerde bulundu.

ÇSPB'ye bağlı İŞKUR il müdürlüklerinin açılışına katılan Bakan Sarıeroğlu, burada kendisine eşlik eden Türkiye Büyük Milet Meclisi Eski Başkanı, Milletveliki Mehmet Ali Şahin ile Vali Kamer Çeber'in de katılımıyla hizmet binalarının açılışlarını gerçekleştirdi.

Bakan Sarıeroğlu, açılış konuşmasında son yıla damgasını vuran taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecine ilişin değerlendirmelerde bulundu.

BİR ÇILGILIK YAPTIK!

Taşeron işçilerin geçmiş uygulamaları neyse kamu kurumlarında da kapsam dışı kalmadan aynı şekilde kadroya geçirdiğine değinen Bakan Sarıeroğlu yaptığı açıklamada "Biz bir çılgınlık yaptık. Bugüne kadar AK Parti iktidarları ortasında ortaya koyduğumuz iddialar vardı, personel yönetimi ile ilgili olarak. Şuanda kamuda 100 bin kadrolu işçi sayımız var. Bizim yaptığımız düzenleme ile başvuru yapılmış incelemesi yapılmış kabul olmuş en son aldığım rakam 715 bini geçmiş durumda. Mevcutta 100 bin kişi kadrolu olduğu kamuya, 2 milyon 400 bin de memurumuz var. Bu gerçekten bir çılgınlık ve devrim niteliğinde bir düzenlemedir. Birileri çok rahatsız oldu bu düzenlemeyi yaptığımızdan. Algılarla bilgi kirliliği yapıyorlar. Hiçbir kıstas koymadık. Direk tertemiz kadrolu işçi yapıyoruz. Devlet memurları kanunda kamuda çalışma kriteri neyse onu ele aldık" dedi.

MADEN ŞEHİTLERİN AİLELERİN İSTİHDAM SORUNU DÜZELECEK!

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Soma'da yaşanan kazada hayatını kaybeden 301 vatandaşın ailelerinin istihdamı konusunda bazı sorunların var olduğunu aktardı.  Daha önce 2003 ve 2004 yıllarında Zonguldak'ta yaşanan kazalarda hayatını kaybeden vatandaşların ailelerinin istihdamı için bir yönetmelik bulunduğunu, yönetmelikte tarih kısıtı nedeniyle bu hakların verilmesi konusunda yönetmelik TBMM'de görüşüldüğünü aktardı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2018, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediye taşeron agır vasıtalı şöför
Belediye taşeron agır vasıtalı şöför - 5 yıl Önce

Sayın bakanım belediyelere kadro vermediniz ikramiye olacakmı ?

Merve
Merve - 5 yıl Önce

Doğru kamuya torpiliyle giren insanlar için büyük çılgınlık yaptiniz biz de sınav çalışalım yazık....

Sebahattin
Sebahattin - 5 yıl Önce

Evet çok iyi bir çılgınlık yapıtınız kamu hastaneler yemek hanelerini saf dışı bıraktınız bu işte cılgınliktir 2019 seçimlerde bizde çılgınlık yapacağız sizler hiç merak etmeyin

Rifat kurt
Rifat kurt - 5 yıl Önce

Evet bir çılginlik yaptiniz milletin hakli işçi alacak davalarından feragat ettirerek hakkini gasp edip şirketlere şirketlere peşkeş cektiniz evet bir çilginlik yaptiniz feragat etmeyenlere hadi gule gule deyip işsiz bıraktiniz kul hakki yediniz

Cilginlikmis bakan hanim al reisini yanina getir
Cilginlikmis bakan hanim al reisini yanina getir - 5 yıl Önce

Cilginlikmiźmş kendinimi kandiriyorsunuz 1 kasim 2015 te calisip 2 sene icerisinde bunca insana vaad verip isten çikardiniz cilginlik 1 kasim sonrasi işe girenlere kadro vaadi verilmedi cilginlik 1 gün çalışana verdi cilginlik yaptiniz parayla satildi bu kadrolar çilginlik torpille doldu son 2 senede cilginlik

Cuneyt
Cuneyt - 5 yıl Önce

Evet kesinlikle çılgınlık yaptınız hastanelerde asıl iş yardımcı iş ayırıp yardımcı işlere kadro verdiniz asıl işlere vermediniz bu yasayı çıkaranlar hakkımı helal etmiyorum benim gibi kişilerin artık inancı kalmadı malesef sizlere verdiğiniz sözlere yazık size inanan bana

Magdur sen
Magdur sen - 5 yıl Önce

Evet birçılginlik yaptiniz magdurlarin hakli davalarindan feragat ettirdiniz etmeyenlere hadi gule güle deýip işsiz birakiyorsunuz evet bir çilginlik yaptiniz ne gecmise yonelik nede gelecege yönelik sulh sözmeşmeleriyle hak arayisini bitirdiniz evet cilginlik yaptiniz içi bos bir yasayla adina memur olmuş gibi kadro dediniz evet çok çilginlik yapiyorsunuz cokkk..

Saim
Saim - 5 yıl Önce

Şaka gibi sin sizlere kadroyu 2019 net bir şekilde verecegiz emin olun şok şok olucaksiniz