Bakan SARIEROĞLU Kamuya İşçi Alımının Nasıl Yapılacağını Açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kamuya işçi alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan SARIEROĞLU, kamu işçi alımı başvurularının nereye yapılacağı hakkında açıklamaları haberimizde..

Bakan SARIEROĞLU Kamuya İşçi Alımının Nasıl Yapılacağını Açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu katıldığı bir televizyon programında kamu işçi alımlarına ilişkin yöntemi açıkladı. 

Bilindiği gibi kamuya çok sayıda işçi alımların yapılmasını beklenmekte. Bakan Sarıeroğlu TRT'de televizyon programında açıklamalarda bulundu. Burada kamuya işçi alımlarına ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. 

Bakan Sarıeroğlu, kamuya yapılan alımlar nasıl yapılıyorsa, işçi alımlarında da aynı yöntem uygulanacağını belirtti. Ayrıca alım bekleyen adaylara müjdeli haber veren Çalışma Bakanı alımların artarak devam edeceğini açıkladı. Merkezi bütçeyle taşeron sisteminin tamamen ortadan kaldırılması ile kısa bir zaman sonra yönetmelik değişikliğinin yapılacağını belirtti.

KAMU İŞÇİSİ ALIMLARI NE ZAMAN?

Kamuya işçi alımları yakın zamanda daha da artması bekleniyor. Kurumlar kamu işçisi alımlarını daha önceki ilanlarda oluğu gibi Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapabilecekler.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 19:29
YORUM EKLE