Bakan Müjdeledi! Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Alımı Yapacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında lise mezunu toplam 2 bin 500 kişilik polis alımı yapacaklarını müjdeledi.

Bakan Müjdeledi! Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Alımı Yapacağız
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımlarına ilişkin önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. 20. dönem POMEM 10 bin polis alımı müracaatlarının yetersiz olduğunu duyuran bakan yine şartların esnetileceğine dair bir bir açıklama da yapmıştı.

Yine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu lise mezunu polis alımına da ilişkin duyuru yaparak lise mezunlarından 2 bin 500 kişilik polis alımı yapılacağını duyurdu. Peki lise mezunu 2 bin 500 polis alımı ne zaman yapılacak. Bu alımlarda aranacak olan şartlar ne olacak ve detaylar ne olacak.

DETAYLAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında bu sene 24 bin 500 kişilik polis alımı yapacaklarını belirterek 10 bin Polis Özel Harekat alımı sınavlarının tamamlandığını, üniversite mezunları arasından 10 bin kişilik polis alımı daha yapılacağını ve 2 bin 500 lise mezunu polisi, 2 bin ise komiser yardımcısı polis alımı yapacaklarını duyurdu.

GÖZLER HAZİRAN AYINDA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 bin 500 lise mezunu polis alımına ilişkin tarih olarak Haziran ayını gösterdi. Buna göre lise mezunu adaylar gözlerini Haziran ayına çevirdi. Haziran ayı içerisinde lise mezunu adaylar arasından toplam 2 bin 500 kişilik polis alımının yapılması beklenmektedir. Şu an için alımlar da aranacak olan şartlar, yaş şartının kaç olacağı gibi konularda her hangi bir bilgi yok. Ancak Haziran ayına az bir süre kala bu konu hakkında Emniyet Genel Müdürlüğünden duyuru yapılacaktır.

İLANLARDAN İLK HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 23:38

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yasin
yasin - 3 yıl Önce

2.500 lise mezunu polis alımındaki şartlar ygs üzerinden olmasın sayın bakanım lütfen :( kpss 60 taban puanı ile başvuralım...

polis adayı
polis adayı - 3 yıl Önce

ygs puanıyla alım yapılmasın

Gul
Gul - 3 yıl Önce

InshAllah 2500 polis alimindan bayanlarada 1000 kisilik kontenjan ayrilir. Ya lisans isteniyo . Ya da hep erkek aliniyo.bu sefer umutluyum

hakan
hakan - 3 yıl Önce

şahsi fikrim sağ gösterip sol vurucak pmyo diye düşünüyorum çokta ümitlenmeyin benim gibi lise mezunu olup polislik hayali kuran abilerim ve ablalarım ve kardeşlerim

33_33
33_33 - 3 yıl Önce

liseliler için baraj 250 puana düşürülsün

KADIN PÖH
KADIN PÖH - 3 yıl Önce

iyi de bu müjde değil ki...Her yıl gerçekleşen başvuru hakkı değil mi pmyo için.

Yaş sorunu yaşayanlar için yine birşey yok.Valla sesimizi duyuramamışız demekki doğru bi şekilde.pöh e kaldı umutlar.onda da kadınlara hiç olmazsa kontenjan hakkı tanınsın lise mezun dahilin de ...

Ramazan
Ramazan - 3 yıl Önce

ön lisans için yaş şartı ne olur sizce?

Irfan
Irfan - 3 yıl Önce

Emniyet müdürlük lerine mi başvuru caz?