Bakan Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren Yeni Askerlik Sistemini Açıkladı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren yeni askerlik sistemine yönelik detayları açıkladı. Yeni askerlik sistemi nasıl olacak, askerlik hakkında gündeme yansıyan detaylar ve çok daha fazlasına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Bakan Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren Yeni Askerlik Sistemini Açıkladı!

Bedelli askerlik çalışmasının geçtiğimiz aylar itibariyle gündeme gelmesinin ardından, ilgili çalışmalar tamamlanmış ve bedelli askerlikle ilgili süreç başlatılmıştı. Henüz askerliğini yapmamış ve başvuruda bulunmak isteyen kişiler için 15 bin TL karşılığında 21 günlük askerlik eğitiminin tamamlanması üzerine oluşturulan bir sistemle, bedelli askerlik müjdesi verilmişti.

Konuya ilişkin çok sayıda tartışmalar gündeme gelmiş, özellikle sosyal medyada bedelli askerliğin büyük çoğunluk tarafından olumlu karşılanmadığı da gözlemlenmişti. Bedelli askerlik çalışmalarının halen devam etmesinin ve kişilerin belirli celp dönemlerinde askerlik eğitimine alınmasının yanı sıra, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından da önemli bir açıklama gündeme taşındı.

Bakan Akar, yeni askerlik sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar askerlik sistemi için yeni bir çalışma yapıldığını müjdeledi. Mevcutta çok sayıda akademisyen, doktor, öğretmen gibi genç nüfusun olduğunu, hemen hemen herkesi memnun edebilecek yeni bir sistemin üzerinde çalışıldığını aktardı. Açıklamasında çok yakında yeni sistemle alakalı açıklamaların gündeme taşınıp kamuoyuna aktarılacağına da değindi. Çok sayıda gencin önemli mesleki pozisyonlarda yer aldığını ve bu bağlamda bahsi geçen kişilerin meşguliyetlerinin dikkate alınacağını da ifade ederek, yeni askerlik sisteminin çalışmalarını tamamlayıp düzene sokacaklarını vurguladı.

Yeni askerlik sistemi sizce nasıl olmalı?

Bakan Akar' ın açıklamaları sonrası, sizce yeni askerlik sistemi için nasıl bir çözüm önerisi sunulmalı? Yorum alanından bizlere düşüncelerinizi ulaştırabilirsiniz. Askerlik sistemi ve tüm son dakika gelişmelerini takip ediyor, sizlere aktarıyor olacağız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih tüner
Fatih tüner - 2 yıl Önce

Bedelli askerlik bitmesin sürekli olsun devletin kârına diğer şekilde 9 ay olsun yeterli