Bakan Koca, Vakaların En Çok Arttığı 10 İli Açıklandı! Coronada Düşüşte Olan İller

Son günlerde Türkiye genelinde koronavirüs vaka sayılarının artışta olduğu iller hangileri? Hangi illerde enfekte oranı düşüşte. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Gazeteci Ahmet Hakan'a konuştu.

Bakan Koca, Vakaların En Çok Arttığı 10 İli Açıklandı! Coronada Düşüşte Olan İller

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı en çok artan 10 ili açıkladı.

Koronavirüs vakalarının Kurban Bayramı sonrasında artışa geçmesi ile birlikte bazı illerde vakalar en üst seviyede çıktı. Sağlık Bakanlığı uzun zamandır vaka sayıları artan illeri paylaşmamıştı. Gazeteci Ahmet Hakan'a konuşan Bakan Koca yaptığı açıklamalarda vakaların en çok arttığı illerden bir tanesinin Ankara olduğunu açıkladı. Diğer iller ise şu şekilde;

Son zamanlarda koronavirüs enfekte sayısının en fazla il; Ankara Diğer illerde Ağrı, Batman, Erzurum, Van, Diyarbakır, Urfa, Kayseri, Mardin ve Konya olarak sıraladı.

KONTROLLÜ ARTIŞ OLAN İLLER;

Vakaların artışta olduğu, fakat kontrollü olarak ilerleyen iller arasında Manisa ve Mersin illerinde bulunuyor. Diyarbakır, Konya illerinde ise stabil durumda olduğunu ilerleyen dönemde aşağı doğru inmesinin beklediklerini aktardı.

DÜŞÜŞTE OLAN İLLER;

Covid-19'un il düzeyinde düşüşte bulunan iller arasında Mardin, Batman, Şanlıurfa ve  Gaziantep bulunuyor. Açıklanana göre birkaç gündür bu illerde düşüş yaşanıyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 12:43
YORUM EKLE