Bakan Koca'dan Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Müjdesi! Ne Zaman Ödeme Yapılacak?

Sağlık bakanı Fahrettin koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalar. Sağlıkçılara ek ödeme müjdesi geldi. Okullar 21 Eylül'de açılması, aşı çalışmaları ile ilgili açıklamalar haberde.

Bakan Koca'dan Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Müjdesi! Ne Zaman Ödeme Yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bilim kurulu toplantı sonrasında basın mensuplarına önemli açıklamalar yaptı. Yapılan önemli açıklamalardan bir tanesi sağlık çalışanları ile ilgili oldu. Bu kapsamda yeni tip koronavirüs covid-19 da ilgilenen hastalarla sağlık çalışanları için ek ödemenin 1 Ağustos tarihinden itibaren 3 aylık zaman diliminde ödeneceği ifade edildi. Diğer alanlarda çalışan sağlıkçılar için ise Ocak ayı baz alınarak bir planlama yapıldığı açıklandı. Aile hekimlerine yönelik 3 aylık zaman diliminde ek ödeme gerçekleştirileceği açıklandı. Türkiye genelinde pandemi hastanelerde ve diğer hastanelerdeki sağlık çalışanlarına ek ödemeler hesaplamalar sonucu maaş hesaplarına ödemesi yatırılması bekleniyor.

OKULLARIN AÇILMASI VE AŞI ÇALIŞMALARI;

Bakan Koca'nın yaptığı açıklamadan bir tanesi de HES kodu ile ilgili oldu. Hayat eve sığar uygulaması üzerinden yeni bir özellik Kırıkkale'de denendi ve tüm Türkiye genelinde uygulanmaya başlanacak. Okulların açılması ile ilgili yapılan değerlendirmeye göre 21 Eylül tarihinde yüz yüze eğitimlerin başlaması yönünde taraf olduklarını ifade etti. Türkiye'de aşı için 13 farklı çalışma başlatıldığını ve bunlardan 3 tanesinin hayvan deneylerinin bittiğini ve TUSEB olarak bu tür çalışma desteklediklerini ifade etti. Dünya genelindeki ülkelerden İngiltere, Almanya ve Çin ile Rusya'da aşı çalışmalarının yapıldığı ifade edildi.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 23:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
G.ceker
G.ceker - 3 yıl Önce

Sağlık sektöründe sadece devlet memurları hizmet vermiyo özel sektör çalışanları da bir kez olsun göz önünde bulundurulmalı

Beyza
Beyza - 3 yıl Önce

Sayın bakanım, sağlıkcilarin tümü çalışıyor, görevi direk covidli hasta bakımı olmasada, birimler dönüşümlü olarak hastane girişlerinde ateş ölçme, giriş çıkış kontrollerinde bulunuyor, bence onlarda risk altındalar ve ek ödeme almayı hak ettiklerini düşünüyorum