Bakan Faruk Özlü: 15 Bin Kişiye İstihdam Fırsatı Sağlanacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yaptığı açıklamasında toplam 15 bin kişiye istihdam fırsatının sağlanacağını duyurdu. Peki adaylar nerelerde çalışacak?

Bakan Faruk Özlü: 15 Bin Kişiye İstihdam Fırsatı Sağlanacak
Ülkemizde önü durdurulamayan işsizlik sorunun çözülmesi için Türkiye İş Kurum ve hükümet pek çok çalışma yapmaya devam etmektedir. Özellikle sanayi anlamında Türkiye'nin gelişmesi için Türkiye'nin dört bir yanına organize sanayi bölgelerin kurulması sağlanmakta ve buralara devlet destekleri verilmek ile birlikte Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı konuyu titizlikle incelemektedir. Bakan Faruk Özlü organize sanayi bölgelerin kurulumu hakkında incelemeler yapmak ile beraber konu hakkında aralıklara duyurular yayımlamakta ve kaç bin kişiye iş imkanının sağlanacağını duyurmaktadır. Yeni yapılan Kütahya ve Çanakkale illerinde ki organize sanayi bölgelerinde toplam kaç işçi çalışacağı duyuruldu.

Kütahya ve Çanakkale

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yaptığı açıklamasında Kütahya Altıntaş Zafer Oganize Sanayi Bölgesi ve Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin tamamen bitirilmesi ile toplam 15 bin kişiye iş kapısının doğacağını duyurdu.

15 bin kişiye sunulacak olan istihdam fırsatının büyük çoğunluğunun Kütahya için yapılacağı tahmin ediliyor. Bakan Faruk Özlü açıklamasına göre Kütahya Altıntaş Zafer Oganize Sanayi Bölgesi için 10 bin kişiye ve Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgelesi için ise toplam 5 bin kişiye iş fırsatı sağlanacak. Kütahya OSB toplam 5 milyon 650 metrekarelik alana kurulurken Çanakkale OSB 1 milyon 360 bin metrekarelik alanı kurulmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 23:45
YORUM EKLE