Bakan Duyurdu! KİT Taşeron İşçileri de Kadro Alacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal taşerona kadroya KİT çalışanlarının da kapsaması için çalışmaların devam ettiğini duyurdu. KİT taşeron işçileride kadro alacak.

Bakan Duyurdu! KİT Taşeron İşçileri de Kadro Alacak

Ülkemizde bilindiği üzere 900 bin civarı taşeron işçi bulunmaktadır. Taşeron yasasının çıkması beklenirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da 450 bin taşeron işçinin kamuya alınacağını ifade etmişti.

Yani bu açıklama ile taşeron işçilerin yarısı kadro alacak ve yarısı kadro almayacakken kadro almayacak olan personellerin KİT kurumlarında istihdam ettiği görülmekteydi. Buna göre tüm taşeron işçilerin kadro almasına yönelik yapılan konuşmaların, desteklerin artmasından sonra hükümetten müjdeli haber verme sinyalleri geldi.

BAKAN MÜJDE SİNYALLERİ VERDİ!

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklama da birkaç gün içerisinde konu ile ilgili yeni bir açıklama yapılacağına ve kadro alamayacak kurumlarda istihdam eden taşeron işçilerin de kadro almasına yönelik çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

Buna göre ülkemizde çalışmakta olan 900 bin civarı taşeron işçinin çalıştığı mevki, makam, pozisyon, şehir, kurum fark etmeksizin herkesin kamuya alınması talep edilmektedir. Hükümetten konu hakkında yazılı ya da sözlü olarak yeni bir açıklamanın gelmesi ile İşin Olsa ekibi olarak taşerona kadro hakkında yeni içerikler üreteceğiz. Buna göre tüm Türkiye geneli çalışan taşeron işçilerin tamamı kadroya girebilmek istiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fadime
Fadime - 3 yıl Önce

Kadroyu asıl hakeden kit lerdir. cumhurbaşkanımız bizi ayırmaz kadro istiyoruz

misafir
misafir - 3 yıl Önce

Ayırım yapılmasın kit diye onlarda insan bu ülkenin evlatlari

kit magduru
kit magduru @misafir - 3 yıl Önce

Kitlere de kadro istiiyoruz

Ayıp ayıp
Ayıp ayıp - 3 yıl Önce

Kit kurumları devletin omurgası ama onlara kadro yok.bu nasıl bir adalet hani ayrım yoktu.

1 kasim 2015 seçiminde çalışan ve vaad verilip işten çıkarılan  taşeronlar hakketmişlerdir
1 kasim 2015 seçiminde çalışan ve vaad verilip işten çıkarılan taşeronlar hakketmişlerdir - 3 yıl Önce

Bakan efendi kimim hakkını kimlere veriyorsunuz sizde adalet sifir bunça işten çıkarılan taşeronlar hakketmişlerdir geriye dönük bir tarih verilmesi lazım 1kasim 2015 seçim vaadiydi çalişişiyorduk 6 sene emek vererek buraya geldik seçime 1hafta kala tasarruf altinda işimize son hakkımızdır 1kasim sonrası işe girenlere kadro vaadi verilmedi haktan hukuktan nasibini almamişsiniz 1kasim öncesi bir tarih ver en az kendi isteğimize çıkmadık çikartildik haberin olsun hakkimizi vermezseniz boğazında kalsın

SERCAN DEMİRCİ
SERCAN DEMİRCİ - 3 yıl Önce

Onca ölüm onca zulüm varken bu dünya niye dönerki hâlâ... Ölümü hiç düşünen varmı bu dünyada bu kadro olayını düşünen den çok... Onca işsiz onca aç gezen varken... Ama herkes haklı ülkedeki sistem adamcılık torpil olmuş... Aslında herşey gözler önünde görülür bir şekilde ama ... Neyse... Herkes hesap verecek âhir hayatta... Allah cümlemize hayırlı bir yaşam ve ölüm nasip etsin... Haramdan uzak etsin... Helâlden uzak etmesin... Âmin.

Dertli
Dertli - 3 yıl Önce

Neden işkur dan kamuya girenlere kadro yok onlar üvey evlat muamelesi yapılması

İ.ŞAHİN
İ.ŞAHİN - 3 yıl Önce

BU TAŞARONLARI KADROYA ALIYORSUNUZ PEKİ MİLYONLARCA İŞ BEKLEYEN İNSANLAR NE OLACAK -BELEŞTEN KADRO -BUNUN HESABINI AHİRETTE NASIL VERECEKSİNİZ

belediye taşeron
belediye taşeron - 3 yıl Önce

lütfen reisin belediyelere de tam kadro istiyoruz canım dünya lideriniz sevindir bizleri nı yeni yıl hediyesi istiyoruz tam kadro belediye lütfen dünya liderimiz