Bakan Duyurdu! İŞKUR Bin (1.000) İş ve Meslek Danışmanı İMD Memuru Alımı Yapacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile İŞKUR'un bin iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapacağı belirtildi.

Bakan Duyurdu! İŞKUR Bin (1.000) İş ve Meslek Danışmanı İMD Memuru Alımı Yapacak

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Türkiye İş Kurumu Türkiye'deki işsizlik konusunda önemli çalışmalar yapmakta olup hem ofislerinde hemde sahada görev yapan iş ve meslek danışmanı İMD personelleri ile görevlerini yerine getirmeyi sürdürüyor.

Türkiye İş Kurumu uzun süredir ve iş ve meslek danışmanı İMD kadrosu için her hangi bir atama yapamadı ve geçtiğimiz sene ki 3 bin kişilik İMD memuru alımı Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilmediği düşünülmektedir. Senenin başında İŞKUR tarafından yayımlanan ve İşin Olsa ekibi tarafından da gündeme getirilen performans raporu ile bin iş ve meslek danışmanı alımı yapacağı belirtilmişti.

BAKAN AÇIKLAMADI İMD MEMURU ALIMI YAPILACAK

İŞKUR'un bin (1.000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapmayı planladığı performans programı ile duyurulmuştu ancak alımların kesin olarak yapılıp yapılmayacağı bilinmiyordu ve konu hakkında sonunda kamuoyuna önemli bir açıklama geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yeni yapılan açıklama da yakın zaman içerisinde İŞKUR'un bin iş ve meslek danışmanı alımı yapacağı belirtildi. Net olarak tarih verilmedi ancaka yakın zamanda atamaların yapılacağı belirtildi.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 21:12

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 2 yıl Önce

Sayın Bakanım, benim gibi imd sertifikalı 15-20 bin civarı bekleyen var ve çoğunun sertifika süresi dolmak üzere.sizden isteğimiz en az 5000 alımın bir seferde olmasıdır.bu müjdeli haberi sizden bekliyoruz.

İşsiz bir imd
İşsiz bir imd - 2 yıl Önce

Çalışma bakanları 5 yıldır defalarca duyurdu zaten. Aynı açıklamayı maliye bakanından da bekleriz

olur mu canımm
olur mu canımm - 2 yıl Önce

sertifikası ve kpss taban puanı olan herkes başvurabilmeli...memur zaten başvurmak istemez ama herhangi bir kurumda çalışanlarda başvurabilmeli bu haktır engellenemez..önemli olan agustosta sertifika geçerlilik bitiyor buna bir çare.ve yaş şartı olmamalı..sadece sertifika ve kpss taban puan 70 olmalı.yoksa 52 ile torpille alım yaparlar.buda çok acı olur.

İşsiz Danışman
İşsiz Danışman - 2 yıl Önce

İNŞALLAH maliye bakanı yine onaylamamazlık yapmaz

Nur
Nur - 2 yıl Önce

2013 te belgeyi aldık ve belgenin süresi haziran 18 de doluyor ilk alanlardanım belgeyi.Lütfen belgenin süresi dolmadan matıs ayı sonunda haziran başında bu alım yapılsın artık olur ya da olmaz ama bir an önce ilana çıkılmalı.