Bakan Duyurdu! 15 Bin Suriyeliye Çalışma İzni Verildi Çalışmalar Devam Edecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu iki yıl içerisinde 15 bin 22 Suriyeliye çalışma izni verildiği ve çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Bakan Duyurdu! 15 Bin Suriyeliye Çalışma İzni Verildi Çalışmalar Devam Edecek

Suriye'de yaşanan iç karışıklıktan dolayı bilindiği üzere Türkiye'ye yaklaşık 3 milyondan fazla kişi yerleşmiştir. Bu kişilere her ne kadar hükümet maddi, sağlık ve eğitim konusunda yardım ediyor olsa da yine istihdam anlamında da yeni kanunlar çıkarılmaktadır.

Şu anda ülkemizde çalışma izni olmayan Suriyelilerin kaçak olarak çalıştırılması yasak fakat pek çok iş veren bu kurala uymadığı için iş yerlerinde neredeyse yarı fiyatına Suriyeli çalıştırmaktadır. Bu durum hem ülke ekonomisin hemde kendi vatandaşlarımızı olumsuz etkilemektedir. Ülkemizde iki senedir Suriyelilerin çalışma iznine yönelik önemli çalışmalar yapılmaktadır.

15 BİN 22 SURİYELİYE İZİN VERİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da iki senede toplam 15 bin 22 Suriyeliye çalışma izninin verildiği belirtildi. Çalışma iznine sahip olan Suriyeliler farklı sektörlerde, mesleğine ya da niteliğine göre sigortalı olarak çalışabilmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun yaptığı açıklama da 15 bin 22 Suriyeli'ye çalışma izni verildi ve konu hakkında halen çalışmalar devam ediyor. Tabi daha kaç kişye çalışma izni verilecek ve yeni olarak ne gibi çalışmalar yapılacak bilinmiyor ancak yakın zamanda konu hakkında çalışmalar yapılacaktır.

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mazlumlar ayağına oy avlama önce bizim haklarımızı verin
Mazlumlar ayağına oy avlama önce bizim haklarımızı verin - 3 yıl Önce

Verin tabi gitmesinler neden olmasın sonuçta onların hakkı bizim halkımızdan önce gelir. Bayram seyranda giderler sonra geri gelirler, nüfusla övünen iç işleri daha karmaşık olan bir ülke haline gelmeyelim de..

Tc
Tc - 3 yıl Önce

Bizim çocuklarımız ne olacak kpss ye koydunuz paraları toplayıp ama iş gelince yok ne olcak

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Aslında Suriyelilere polislik,ne bileyim subaylık astsubaylık gibi devletin her kademesinde görev verilmeli diye düşünüyorum nede olsa bu ülkenin vatandaşına iş aş yok bali onlar faydalansınlar.