Bakan Duyurdu! 10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Emniyet Genel Müdürlüğü en az lise mezunu 10 bin Polis Özel Harekat alımı fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları tamamlandı. Sonuçlar ne zaman açıklanacak bakan duyurdu.

Bakan Duyurdu! 10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan 19. dönem POMEM 10 bin Polis Özel Harekat alımı ilanında bilindiği üzere en az lise mezunu şartı olması, KPSS ve askerlik şartının kaldırılması ile adaylar PÖH alımlarına büyük ilgi duydu ve 300 bine yakın aday başvuru yaptı.

Başvuruların sona ermesi ile Türkiye geneli fiziki yeterlilik sınavları yapıldı ve fiziki yeterlilik sınavlarında adayların büyük oranı elendi. Daha sonra yapılan duyuru ile de fiziki yeterlilik sınavlarında başarılı olan adaylar mülakatlara alındı ve mülakatlarda tamamen bitti. Adaylar şimdi sonuçların açıklanmasını bekliyor.

BAKAN DUYURU YAPTI

10 bin Polis Özel Harekat mülakatlarının tamamlanması ile adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyordu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında açıklama yaptı. Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında 10 bin Polis Özel Harekat alımı mülakatlarının tamamlandığını yineleyerek, son düzenlemelerin yapıldığını ve mülakatların da yakın bir zaman içerisinde sonuçlanacağını duyurdu.

Adaylar Nisan ayının sonlarına doğru eğitimlere başlayacaklarını tahmin ediyordu ancak sonuçların açıklanmasında da gecikme yaşandı. Buna göre en yakın zamanda sonuçların açıklanması ve çok zaman geçmeden kısa süre içeresinde Polis Özel Harekat adaylarının eğitime alınması bekleniyor.

Polis ve Komiser Maaşları İçin Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz
Oğuz - 4 yıl Önce

Çok zaman aldılar gelecek habere göre biz de yolumuzu belirleyelim artık. Hayırlısıyla en yakın zamanda açıklanır inşAllah

ibrahim
ibrahim - 4 yıl Önce

kimisi bi işe giricek bu yuzden gırmıyo kımı ders calısmıyor kımısi bir yok çizemıyor bırde ustune dayı olmayan benım gibileri kaybecek Allah razı olsun

htchtc
htchtc - 4 yıl Önce

Pöh te bir de bayan alimlara yer verilse harika olacak lütfen bizim icinde birseyler yapin rica ediyorum

eren
eren @htchtc - 4 yıl Önce

olcak kardeş bu sene içinde

işsiz
işsiz @htchtc - 4 yıl Önce

merak etme kardeşim bayan açılır 21. dönem olur 19. dönem hala sonuç bekler

bilinmeyen kullanıcı
bilinmeyen kullanıcı - 4 yıl Önce

yere gire sizin açiklayacağınız sonuçlar

bekir kurt
bekir kurt - 4 yıl Önce

usandık beklemek ten... :(

cemile
cemile - 4 yıl Önce

Allah aşkına açıklayın şunu bizde kurtulalım sizde herkes yoluna baksın

PÖH
PÖH - 4 yıl Önce

artık açıklansın , gözümüzün önünü göremiyoruz. Vatana millete bayrağa ve islama en iyi şekilde hizmet etmek için sabırsızlıkla beklemekteyiz

cemal
cemal - 4 yıl Önce

lütfen yaş şartını 32 yapın bizlerde girelim


SIRADAKİ HABER