Bakan Duyurdu 10 Bin Polis Alınacak! Kimler Başvurabilir ve Kadınlara Kadro Ayrılacak Mı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin polis alımı daha yapılacağını müjdeledi. Peki kimler müracaat edebilecek. Kadınlara kadro verilecek mi?

Bakan Duyurdu 10 Bin Polis Alınacak! Kimler Başvurabilir ve Kadınlara Kadro Ayrılacak Mı
Emniyet Genel Müdürlüğünün yeni polis alımı yapıp yapmayacağı ve alım yapacaksa alımların ne zaman gerçekleştireceği büyük bir merak ile beklemekteydi. Emniyet Genel Müdürlüğünden ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan bu konu hakkında açıklama gelmediği için adaylar duyurunun yapılmasını bekliyordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Karaman Polis Meslekyüksekokulu'nda polis adaylarının mezuniyet törenine katıldı ve burada pek çok konu hakkında önemli duyurular yaptı. Süleyman Soylu önemli konularda duyuru yaptığı gibi yine polis alım ilanı yayımlanmasını bekleyen adaylara da müjdeli bir haber verdi.

10 BİN POLİS ALINACAK

Süleyman Soylu 10 bin Polis Özel Harekat alımı sürecinin devam ettiğini ve mülakatların yapıldığını belirterek yakın zamanda 10 bin polis alımının daha yapılacağını müjdeledi. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğünün 10 bin polis alımı ilanı yayımla sürecinde olduğu öğrenildi.

KADINLAR KONTENJAN İSTİYOR

Bilindiği gibi 19. dönem POMEM PÖH alımında kadınlara kontenjan ayrılmadı ve kadınlar bu dönem için kendilerine kontenjan ayrılmasını istiyor. Buna göre 10 bin polis alımında en az bin kişilik kadınlara kontenjan ayrılması bekleniyor.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLECEK

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sicili temiz olmak
Yüzünde veya fiziğinde kusur olmamak
Boy - kilo orantılı olmak
Yaş sınırını geçmemek (İLAN İLE BELLİ OLACAK)
Aranan eğitim şartına sahip olmak (İLAN İLE BELLİ OLACAK)

Yukarıda aranacak olan bazı şartlar belirtilmiş olup ilanın en kısa süre içerisinde yayımlanması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
kübra klc
kübra klc - 4 yıl Önce

Bayan pöh alimlarina da sira gelir umarim artik.lise mezun dahilinde

ali dinçer
ali dinçer - 4 yıl Önce

normal polis memuru lisans ve önlisans olarak belirlenip özel harekat branşınada önlisans lise mezunu olarak belirlenirse çoğu gençlerin önü açılır. ayrıca askerlik şartı bu meslek için kaldırılmalı. vatana hizmet edicekler sonuçta.

sermin
sermin - 4 yıl Önce

lise mezun bayan alımlar da gerçekleşsin lütfen.pöh alım da iptal edildi ama bu sefer iptal olmasın .Sonuçta yetenek daha ön planda

ayse akdag
ayse akdag - 4 yıl Önce

Meslek liselerinde yata yata dikey geçiş hakkiyla önlisans kazanip ta pomem istenmesin.O kolaylik bi cok kiside yok.Lisans olan alima önlisans olacaksa lise mezunlarda olsun.önlisansla lise nin farki bizim gözümüzde yok.birde lise mezunlarini istemiyorlar aaa pardon koskoca iki yil okudular olur mu.

Vatan
Vatan - 4 yıl Önce

Abi orta okul acik ogretimde okuyanlar da sans berin bir donem ne olcakki

samet kılıç
samet kılıç - 4 yıl Önce

bende polis ozel hareket olmak istiyorum başvurular nezaman belli olacaka 05382094025 bu numaramdan bana bılgı verırsenız sevınırım

Ahmet Faruk
Ahmet Faruk - 4 yıl Önce

10 bin polis alımları ile ilgili emg pertemtek ten takip edebilecek miyiz ??

murat
murat - 4 yıl Önce

yaş sınırı esnetilecekmi acaba inş esnetilir 34 olur