Bakan'dan Açıklama Taşeron İşçi İkramiye Ödemesi Müjdesi! Ne kadar Tediye Ödenecek?

4D sürekli işçi kadrosunda çalışan taşeron işçi ve kamu işçilerine müjde Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı. 13 günlük hesaplama ile tediye ikramiye ödemesi yatırılacak. Ne kadar ödeme yapılacak? 4 taksit ödemesi ne zaman?

Bakan'dan Açıklama Taşeron İşçi İkramiye Ödemesi Müjdesi! Ne kadar Tediye Ödenecek?

Taşeron işçi, 4D kamu işçilerine müjde! İkramiye ödemeleri Bugün başladı! Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı kamu işçilerine yönelik olarak bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre taşeron işçi kadrolarına geçiş yapan 4D kamu işçileri 52 günlük tediye ikramiye ödemesi Bayram öncesinde hak sahiplerini hesaplarına yatırılmaya başlandı.

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA!

Bakan Selçuk açıklamasında işçilere verilecek ilave tediyenin 27 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla verileceğini açıkladı. Bilindiği gibi ikramiye ödemeleri yılda 4 kez yapılıyor. 52 günlük üzerinden taksitler 13'er günlük hesaplanarak ödemesi sağlanıyor. Cumhurbaşkanlığı kararına göre ödeme takvimi açıklanmış ve ilk taksit 31 Ocak tarihinde gerçekleştirildi. 2. ikramiye ödemesi ise 22 Mayıs 2020 tarihinde tamamlandı. 3 taksit ödemeleri 27 Temmuz itibariyle ödeniyor.  Son 4. taksit tarih ise 14 Aralık 2020 tarihinde olacak. Tediye; ek ödeme ve ikramiye anlamını taşıyor. Kamu kurumlarında ve Belediyelerde çalışan işçi statüsündeki personellere ek ödeme şeklinde yapılıyor.

NE KADAR İKRAMİYE ÖDENECEK?

 2943 brüt maaş ile çalışan asgari ücretli 913 TL ilave tediye alacak. 3060 TL büyük maaşlı çalışanlar 940 TL. 4500 TL brüt maaşa ise 1394 TL. Üst sınır ise brüt 5000 TL olarak hesaplanıyor üst sınırda en fazla ikramiye ödemesi 1548 TL olarak açıklanmıştır.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haci
Haci - 3 yıl Önce

Meb. Askıya alınan işçilerde ikramiye verilecekmi

Ferhat kocamanoğlu
Ferhat kocamanoğlu - 3 yıl Önce

Ya alaymi ediyorsunuz anlamadık kaç senedir taşeronda çalışıyorum her zam da yüzdelik dilimim im eksildi yetmedi kadro vermistiniz sözde. Taşeron kalmamıştı hani kime vereceksiniz ikramiyeyi kaç senelik kamuda taşeron olarak calismaktayi bişi vermeyin istemiyoruz çünkü her verdik dediğiniz de bu hakkımız gidiyor lutfen elinizi çekin uzerimiz den bunalimdayiz artık bi hakkimizin daha gitmesine dayanacak gücümüz kalmadi