Bakan Akar Açıkladı! Yeni Askerlik Sistemi Değişiyor Mu?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bugün askerlik sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.Yeni askerlik sisteminin gayet iyi ilerlediğini dile getirdi. Haberin detayları sitemizdedir.

Bakan Akar Açıkladı! Yeni Askerlik Sistemi Değişiyor Mu?

Türkiye’nin bugünkü önemli gündemlerinden biri de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yapılan açıklama oldu. Bakan Akar, yeni uygulamaya konulan askerlik sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre bakanın açıklamasında yeni askerlik sistemi uygulamasının gayet iyi ilerlediği, vatandaşların yeni askerlik sistemi ile ilgili olarak olumlu geri görüş yaptığı yer aldı. Ayrıca bakan Akar son zamanlarda ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni Askerlik Sistemini Değerlendirdi

Akar’ın yeni askerlik sistemi ile ilgili olarak açıklamaları şu şekilde oldu; "Beklenenleri karşıladığını söyleyebilirim. Vatandaşlarımızdan da olumlu tepkiler alıyoruz" diyen Bakan Akar, "Hesaplayamadığımız, gözden kaçırdığımız bir şey olmadı, bir zafiyet doğmadı. Yedek astsubaylığa müracaat olağanüstü. Vatandaşlarımız çok ciddi ilgi gösterdiler"

Kadına Şiddete Değindi

Akar ayrıca kadına şiddet konusunda da açıklamalarda bulundu ve "Kadınlar bizim annemiz, eşimiz, kardeşimiz. Bu çerçevede bakarak onları el üstünde tutmamız gerek. Herhangi bir şekilde sadece kadına değil hiçbir canlıya şiddeti kabul etmiyoruz. Er ve erbaşlarımıza da olabildiğince bunun felsefi, dini, fikri ve ruhi temel değerlerini anlatmaya çalışıyoruz” ifadeleri ile son zamanlarda yaşanan kadın cinayetleri hakkında değerlendirmede bulundu.

Erbaş Sayısı Artış Gösterdi

Bakan, askeri personel durumunu da değerlendirerek “Bizim yükümlü olarak askere aldığımız daha önce 217 bin 115 erbaş ve erimiz vardı. Şu anda 230 bin 103 erbaş ve erimiz var. Sistem değişikliğinde insanlarda bir endişe oluyor. Hesaplayamadığımız gözden kaçırdığımız bir şey olmadı. Kazasız, belasız... Bir zafiyet doğmadı." Açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE