Bakan Açıkladı! MEB 20 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak? Atamalar Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığına 20 Bin öğretmen ataması kesinleşti. Geçtiğimiz gün MEB Personel Genel Müdür sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaların ardından en yetkili isim Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir paylaşımda bulundu. MEB 20 bin öğretmen alımı ne zaman olacak? Başvurular ne zaman?

Bakan Açıkladı! MEB 20 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak? Atamalar Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin öğretmen alımı yapılacak.

Bilindiği gibi 3 Temmuz tarihinde Başkan Erdoğan, 100 günlük icraat programını açıkladı ve Milli Eğitim Bakanlığına ayrılan bölümde öğretmen atamaları yapılacağı belirtildi.  MEB yetkili isimden sosyal medya üzerinden müjdelediği 20 bin öğretmen alımı hayırlı olsun açıklamalarının ardından atama bekleyen öğretmen bekleyen adaylara umut oldu.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Sosyal medya paylaşımının silinmesi üzerine işin olsa ekibi olarak "öğretmen ataması yapılmayacak mı" diye sormuştuk.  Yeni bir gelişme daha oldu ve 20 Bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağı MEB Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklandı. Buna göre öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman alınacak? soruları yöneltilmekte. 100 gün içerisinde yeni bir atama yapılması beklenmekte. Öğretmen adaylarına atama takvimini ve yeni gelişmeleri akataracağız.

MEB Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada; "100 gün içinde 20 bin öğretmen ataması yapacağız. Ülkemizde eğitimin gelişmesi için bizleri sürekli cesaretlendiren Cumhurbaşkanımız Sn. @RT_Erdogan'a, destekleri için Hazine ve Maliye Bakanımız @BeratAlbayrak’a @tcmeb ailesi adına şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun." denildi.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 15:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE