Bakan Açıkladı! Maaş Tavan Ücretleri 5 Kat Artırılacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık hizmeti veren hekimlerin tavan ücretlerinin 5 kat arttırılacağını açıkladı. Peki detaylarda neler yer aldı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Bakan Açıkladı!  Maaş Tavan Ücretleri 5 Kat Artırılacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık hizmeti veren hekimlerin döner sermaye tavan ücretlerinin 5 kat arttırılacağını açıkladı. Açıklamalarının satır başlıkları ise şu şekilde oldu: Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık hizmeti veren hekimlerin döner sermaye ücretlerin şimdiki ücretlere göre 5 kat daha arttırılacağını yaptığı açıklama ile duyurdu. Peki Demircan'ın açıklamalarının detaylarında neler yer aldı?

AHMET DEMİRCAN'IN AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık hizmeti veren hekimlerin döner sermaye tavan ücretleri ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık hizmetlerinde bulunan hekimlerin döner sermayeden aldıkları tavan ücretlere tam 5 kat zam yapılacağını açıkladı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan özellikli sağlık hizmeti veren hekimlerin döner sermaye tavan ücretlerini 5 kat artıracaklarını açıkladı. Ahmet Demircan açıklamalarının ayrıntılarında ise şu ifadelere yer verdi: Sağlık Bakanı Ahmet Demircan döner sermaye tavan ücretlerini 5 kat arttırarak nitelikli sağlık hizmeti veren hekimlerin kamudan özel sektöre gidişlerini engelleyeceklerini ve hatta yurt dışına gidişlerinin önüne geçmiş olacaklarını söyledi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Yüksek teknoloji gerektiren ve riskli cerrahi operasyonların kamu ve üniversite hastanelerinde daha fazla yapılmasını teşvik etmek istediklerini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 4 yıl Önce

Yurtdışına giden ve özel sektöre geçen doktorları devlet bünyesinde tutmak için güzel bir uygulama. Fakat zaten maaşlatı yüksek olan doktorların dahada yükselecek. Asgari ücret 1600 tl iken 10bin tl alan bir doktorun daha fazla almasını sağlamak adaletsizlik gibi geldi bana.