Bakan Açıkladı! 7 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımının ne zaman yapılacağını duyurdu. Alımlar ne zaman yapılır?

Bakan Açıkladı! 7 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak
Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında 7 bin bekçi alımı için gerekli talimatlarını verdiğini ve önümüzde ki süreçler içerisinde 7 bin kişilik bekçi alımı yapılacağını müjdelemişti. Ancak bu alımlara ilişkin halen net bir bilgi verilmemişti.

Bekçi alımlarının ne zmaan yapılacağı soruları basında sürekli olarak gündem maddeleri arasında yerini almaya devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımlarına ilişkin yaptığı açıklamasında 7 bin bekçi alımına da değindi ve adaylar müjdeli haberi verdi. Bakan açıkladı. Peki 7 bin bekçi alımı ne zaman yapılacak.

İLANLAR NE ZAMAN YAYIMLANIYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında 7 bin kişilik çarşı ve mahalle bekçisi alımı ilanlarının kısa süre içerisinde kamuoyuna duyurulacağını müjdeledi. Şu an için net bir tarih yok ancak özellikle referandumdan sonra 7 bin kişilik bekçi alımına ilişkin il valiliklerinden ilanlar kamuoyuna duyurulabilir.

ARANACAK ŞARTLAR

7 bin bekçi alkımı bilindiği üzere il valiliklerinin resmi internet siteleri aracılığı ile yayımlanmaktadır. Peki bekçi alımı ilanlarına kimler müracaat edebilir. Buna göre belirlenmiş olan asgari mezuniyete sahip olmak, sağlık sorunu olmamak, yüzünde ve fiziğinde kusuru olmamak, belirlenecek yaş şartından büyük olmamak, ilanın yayımlandığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, 167 cm'den kısa boylu olmamak gibi şartlar aranmaktadır.

BEKÇİ ALIMI VE HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
BEKÇİ MAAŞI VE GÖREVLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 23:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memo
Memo - 5 yıl Önce

Allah aşkına biri net birşey söylesin diyarbakır da alım olacak mı olmayacak mı yedeklerden alım oldu diyorlar diyarbakır için doğrumu değilmi...Allaha emanet olun ..

EYÜP  TAŞIN
EYÜP TAŞIN - 5 yıl Önce

HAYALIMDE BEKÇİ YA DA POLIS OLMAK VARDIR D.BAKIR LISE MEZUNU KALDIRILSIN LUTEN D.BAKIR ALIM OLUP OLMAYAYAK NET BILGI VERIRSENIZ SEVINIRIM 0531 778 33 41

ali
ali - 5 yıl Önce

yaş şartı 34 olur inş

Sadık ekinci
Sadık ekinci - 5 yıl Önce

Diyarbakır da bu aylarda 60 70 bekçi alınacak diye bi söylenti var ama bir milyon insanın beklediğini sizinle paylaşmak isterim. Bence milleti umutlandırmadan geçen dönemdeki yedekte kalan bekçilerede alımını yapsın herkesin kafası rahat olsun. Yoksa 60 70 kişi için çok büyük oyunlar oynanır saygılarımla

Can
Can - 5 yıl Önce

Alımlar ne zaman olacak ?? Diyarbakira alım olacakmi

ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

sadece lise mezunlarını alyorlar üniversite mezunlarına yasak kabul edilmiyor onlar gitsin limon satsın

Ahmet1
Ahmet1 - 5 yıl Önce

Yaş 35 olsun.

yanlız00777
yanlız00777 - 5 yıl Önce

bunlar sadece insanları umut veriyorlar başka bir şey yok zengin tanınan kişilerin olacak o zaman en önden alımlar olur garibanları düşünen kim ben hergün bakıyorum ama hiçbirşey yok bir şey demenin anlamı yok boşuna laf tüketmenin bir anlamı yok