Bakan Açıkladı! 5 Bin Güvenlik Korucusu Alınacak! (Köy Korucusu Alımı)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile 5 bin yeni güvenlik korucusu eski tabiri ile köy korucusu alımı yapılacak.

Bakan Açıkladı! 5 Bin Güvenlik Korucusu Alınacak! (Köy Korucusu Alımı)

Ülkemizde bilindiği üzere Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde askeri personellerin operasyonlarının başarılı bir şekilde yerine getirebilmeleri için bölgede ikamet eden, lokasyona hakim kişiler güvenlik korucusu olmaktadır. Güvenlik korucularına askeri üniforma, silah, görev parası ve aylık maaş verilmektedir.

Aralıklarla Valilikler tarafından yapılan duyurular neticesinde güvenlik korucularımı alımı yapılmaktadır. Bu sene kaç bin kişilik güvenlik korucusu alımının yapılacağı merak ile bekleniyordu ve İşin Olsa sitemize de aralıklarla korucu olmak isteyen adaylar kaç köy korucusu alınacak sorularını sormaktaydı. Sonunda resmi olarak bu soruların yanıtı verildi.

5 BİN KORUCU ALINACAK!

İçiişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından kamuoyuna personel alımlarına ilişkin önemli açıklamalar yapıldı. Güvenlik korucusu, köy korucusu alımı hakkında da duyuru gerçekleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplam yeni 5 bin güvenlik korucusu alımı yapılacağını duyurdu. Yani alımlar farklı iller için yapılacak, hangi iller için alımların yapılacağı belli değil ancak toplam 5 bin köy korucusu alımı yapılması ön görülmektedir.

Güvenlik korucusu alımları tek bir ilan üzerinden yayımlanmamakta olup İl Valilikleri tarafından yapılan duyurular neticesinde ilanlar yayımlanmaktadır. Bu yüzden korucu olmak isteyen adayların ikamet ettiği ilin Valiliğinin yapacağı duyuruları takip etmesi ve bu duyurular ile alım yapılıyorsa başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

KORUCU MAAŞLARI

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz
Yavuz - 5 yıl Önce

Vana da istiyoruz sayın bakanım

Murat
Murat - 5 yıl Önce

Yaş sınırı var mı

Rafet
Rafet - 5 yıl Önce

köy korucusu değil artı Afrin operasyonuna bile gönüllü olarak gittiler ARTIK KÖY KORUCUSU DEĞİL..(GÜVENLİK KORUCUSU) sizde artık yazılarınızı düzgün yazarsanız çok seviniriz...GÜVENLİK KORUCUSU

Faruk karakuş
Faruk karakuş - 5 yıl Önce

Bir an önce reisim şu alımı başlatın lütfen

Şeyhmus
Şeyhmus - 5 yıl Önce

Mardin midyata alım yapılmasını rica ediyoruz.

umut
umut - 5 yıl Önce

temuz aynda önce korycu alim olcakti temuz ayna girdik halen bi haber yuk

ali
ali - 5 yıl Önce

kahramanmaraş alım olacakmı

ismail
ismail - 5 yıl Önce

Adiyaman alum olacakmi