Bahçeli' den Canlı Yayında FLAŞ Açıklamalar! İttifak Bozuldu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli canlı yayında flaş açıklamalar gerçekleştirdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, AK Parti' yi sert sözlerle eleştirerek 2019 yerel seçimlerinde ittifakın bozulduğunu, kendi yollarında gideceklerini ifade etti. İşte flaş açıklamanın detayları...

Bahçeli' den Canlı Yayında FLAŞ Açıklamalar! İttifak Bozuldu

MHP lideri Devlet Bahçeli canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulundu. Partisinin isteklerinin hakir görüldüğünü ifade ederek, bu yönde bir ittifakın daha fazla yürütülemeyeceğine değindi. Konuşmasında AF tartışmaları üzerine açıklamalarda da bulunan Devlet Bahçeli, MHP' nin uyuşturucu satıcılarını işaret ederek değil, kader mahkumlarının hak ve özgürlüklerini, onların ikinci bir yaşamı hak edişlerini dile getirdi.

MHP' nin tek amacı ve gayesinin millete verdiği sözleri tutmak, bu noktada çalışmalar yapmak olduğunu ifade eden MHP lideri Bahçeli, AK Parti ile olan ittifakın artık yürütülemeyeceğini de aktardı.

Kağıtlar dağıtılmamıştı

Her grup toplantısında önce dağıtılan konuşma metinleri, bu sefer gazetecilere dağıtılmamıştı. Toplantı gerçekleştirilmeden önce olası bir sürprizle karşılaşılıp karşılaşılmayacağı merak konusu iken, Devlet Bahçeli flaş açıklamalara imza attı. Açıklamasında 2019 yerel seçimlerinde kendi yolunu çizeceklerini ifade etti.Ek olarak Bahçeli uyuşturucu satıcılarıyla MHP' nin yan yana getirilmesinin doğru olmadığını sert ifadelerle belirterek, sundukları teklifin 3.maddesinde " AF " konusunu kimler için gündeme getirdiklerinin altını çizdi...

AK Parti' den yanıt bekleniyor

Kısa bir süre sonra AK Parti' nin toplantısı gerçekleşecek ve buradaki toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma gerçekleştirecek. Değerlendirmelerin ne yönde olacağı merak konusu. AK Parti ittifaka yönelik nasıl açıklamalar yapacak, Cumhur İttifakı son mu bulacak? Tüm detaylarıyla sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

YORUM EKLE