Bahçeli'den ABD Tepkisi Geldi!

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de bulunduğu esnada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde yaşanan terör olayları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'den ABD Tepkisi Geldi!
"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de bulunduğu esnada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde yaşanan terör olayları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de bulunduğu sırada, bu ülkenin Türkiye'ye yönelik hasmane tutum takınması, terörizm konusunda kırmızı alarm vermesi kuşkulu ve oldukça da manidardır" dedi.

MHP Lideri Bahçeli, son dönemde yoğunlaşan terör saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin ve Türk milletinin büyük felaket ve musibetlerle sınandığını, kanlı, acılı ve ağır bir sınavdan geçtiğini belirtti. Bir yanda terörizm ve arkasında destek kuyruğuna girmiş zalimler varken, diğer yanda Türk milletinin egemenlik hakları, varlık ve birlik hukukuna temel teşkil eden tarihi çıkarları bulunduğunu vurgulayan Bahçeli, "Hiç tereddütsüz söylemek ve kabul etmek gerekir ki, Türkiye çok cepheli, çok aktörlü sürdürülen yoğun saldırıların ve mütecaviz emellerin odağındadır" dedi.

"TERÖRE VERİLEN TAVİZLER BOMBA KILIFINDA FATURA EDİLİYOR"

Teröre verilen tavizler, yapılan jestler, gösterilen ilgi ve kolaylıkların bomba kılıfında fatura edildiğini, silah olarak döndüğünü, nihayetinde şehadetle sonuçlandığını kaydeden Bahçeli, "Ne üzücü bir gerçektir ki, Türk milleti her gün Doğu ve Güneydoğu'dan gelen kara ve kahredici şehit haberleriyle sarsılmaktadır. Vatanın ve milletin birliği, dirliği ve bağımsızlığı uğruna canlarından olan vatan evlatları Türkiye'yi mateme boğmuş, hepimizin yüreklerini kavurmuştur" ifadelerini kullandı.

"YAŞANANLAR NE 1980'Lİ NE DE 1990'LI YILLARA BENZEMİYOR"

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki yaşanan hain saldırılara dikkat çeken Bahçeli, "İki günde terör on sekiz fidanımızı, on sekiz yiğidimizi kalleşçe, kahpece, alçakça bizden almış; analarından, babalarından, sevdiklerinden koparmıştır. Yaşananlar ne 1980'li ne de 1990'lı yıllara benzemektedir. Türkiye olağanüstü şiddet şartlarına mahkumdur" dedi. Bölücü hainlerin özellikle Nusaybin'e daha fazla bomba yığınağı yaptıklarını, her yeri silah ve mühimmatla doldurduklarını vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Evlerin önemli bir bölümü el yapımı patlayıcılarla tuzaklanmıştır. Sokak aralarına çelik plakalı duvarlar örülmüş, bomba yerleştirilmiş kilit taşları dikilmiştir. Suriye'nin kuzeyinden sızdığı anlaşılan YPG'li militanlarla birlikte, evlerin çatılarına mevzilenen keskin nişancılar Nusaybin'i kan gölüne çevirmiştir. Teröristlerin il ve ilçe merkezlerine konuşlanması esnasında valilerin ve hükümetin ne yaptığı, hangi tedbirleri aldığı ise meçhul olduğu kadar şaibeli ve sorgulanmaya açıktır. Türkiye düşmanları silahlanıp saldırı konumuna geçerken, buna seyirci kalan, göz yuman, ağırdan alan, sessizce izleyen kim varsa dökülen şehit kanlarında ileri düzeyde payları ve sorumlulukları vardır ve apaçık da ortadadır."

"ABD'NİN KIRMIZI ALARM VERMESİ SON DERECE MANİDAR"

"Kurulan barikatlar, açılan hendekler, sıkılan kurşunlar, patlayan bombalar adeta milletin bağrına saplanmış hançer, Türkiye'nin hakkında yazılmış infaz fermanıdır" diyen Bahçeli, şunları kaydetti: "Bunlar oluyorken PKK'yı görmezden gelip günlük cari faaliyetlere dalan kamu görevlileri ise işbirlikçi olup haklarında adli ve idari takibat mutlaka yapılmalıdır. Türkiye terörle mücadele ederken, dost ve müttefik görünümlü ABD'nin Ankara'daki Büyükelçiliği vasıtasıyla kafaları karıştırması, akılları bulandırması, korkuları tırmandırması masum ve sıradan görülemeyecektir. ABD Büyükelçiliği'nin kendi vatandaşlarına on dokuz ilimizin ismini tek tek sayarak gitmemeleri yönünde uyarması hiçbir açıdan meşru ve dostane bir tavır sayılamayacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de bulunduğu sırada, bu ülkenin Türkiye'ye yönelik hasmane tutum takınması, terörizm konusunda kırmızı alarm vermesi kuşkulu ve oldukça da manidardır. Dahası Erdoğan'ın her ABD seyahati öncesi veya sonrası, meydana gelen terör saldırıları da mide bulandırıcı planlamaların ve düşmanca niyetlerin varlığına karine teşkil etmektedir."

"TÜRK MİLLETİ BİR VE BERABERDİR"

Türk milletinin, terörizmi maşa olarak kullanan, Türkiye üzerinde hesap yapan kötü niyet ve karanlık hedef sahibi sahibi ülkeleri gördüğünü ve bildiğini belirten Bahçeli, "Fakat hiçbir güç aziz milletimize boyun eğdiremeyecek, pes ettiğine şahit olamayacaktır. Bedeli ne olursa olsun, etki ve nüfuz ajanları; kin ve nefret gergefinde Türk düşmanlığı işleyen yabancı mihraklar amaçlarına ulaşamayacaklardır. Türk milleti bir ve beraberdir" dedi.

"MHP, TERÖRLE MÜCADELEDE DEVLETİNİN YANINDA"

MHP'nin, terörle mücadelede devletinin ve güvenlik güçlerinin hem yanında hem destekçisi hem de duacısı olduğunu vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti: "Bayatlamış oyunlarla, küflenmiş projelerle Türkiye'nin bölüneceğini, içine kapanıp kardeş kavgasına düşeceğini düşünen sefiller, sefirler ve şekavet yuvaları hüsran duvarına başlarını çok yakında çarpacaklardır. Aziz şehitlerimize, 1 Nisan'ı 2 Nisan'a bağlayan gece Ermeni caniliğine kurban giden 12 Azerbaycanlı soydaşımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor; ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum. Türk milleti bu zor günleri imanın gücüyle aşacak, milli birlik ve kardeşliğe duyduğu bağlılıkla tarihsel hak ve hukukunu hiçbir mihraka çiğnetmeyecektir."DestekFX’de online döviz yatırımı yapanlar iPhone6s kazanma şansını yakalıyor! Hemen başvurun!

Yatırım 100$ maksimum kayıp100$ maksimım kazanç SINIRSIZ. Paranızın sizin için çalışmasını sağlayın!

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE