Atalay Karaca cinayetinde şok üstüne şok

Atalay Karaca'nın İstanbul'daki evinde ölü bulunmasının ardından polis ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamından önemli ip uçları ele geçirildi.

Atalay Karaca cinayetinde şok üstüne şok
Atalay Karaca'nın İstanbul'daki evinde ölü bulunmasının ardından polis ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamından önemli ip uçları ele geçirildi.


İSTANBUL Pendik'te işlenen cinayetin altından polisiye romanlara taş çıkaracak bir hikâye çıktı. Polisi harekete geçiren olay 13 Şubat'ta, Kaynarca Kızılca Sokak'ta meydana geldi. 47 yaşındaki Atalay Karaca'mn kızı babasından haber alamayınca polise haber verdi. Adrese giden ekipler, kapıyı kırarak girdikleri evde Karaca'mn cesedini buldu. Bıçakla öldürülen adamın cesedi çarşafa sarılarak yatağın altına saklanmıştı.

Atalay Karaca'mn biri sevgilisi olmak üzere 2 Türkmen kadınla yaşadığını öğrenen polis, eve en son Ferhat K. (25) ve Yetkin D.'nin (26) gittiğini tespit etti. 2 gencin cinayet sonrası, Myraova (28) ve Maya Yanybayeva'yla (29) birlikte evden çıktığı da belirlendi.

Polis, 2 Türkmen kadının da cinayette yer aldığı ihtimali üzerinde durmaya başladı. Ancak kadınların da cinayetten sonra ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Çalışma derinleştirildi, Ferhat K. ve Yetkin D.
ile 2 kadının telefonlarının en son 4 saat boyunca Bartın'daki ormanlık alanda sinyal verdiği anlaşıldı.
Araştırma sürerken, kadınların ailesi konsolosluk üzerinden kayıp başvurusunda bulundu. Myraova ve Maya Yanybayeva'nm öldürülerek Bartın'da gömüldüğü ihtimali ağırlık kazandı, polis ve Jandarma telefon kayıtlarından tespit edilen alanda kazı başlattı.

ARAÇTA KAN İZİ

Bu sırada, Ferhat K, ve Yetkin D., düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. 2 şüpheli ifadelerinde cinayetle ilgilerinin olmadığını, kadınları Bolu'da indirdiklerini iddia etti. Şüphelilerin aracının koltuklarında 4 ayrı kan izine rastlandı.
Araçtaki kanm kime ait olduğunun belirlenmesi için, iki kadının Türkmenistan'daki ailelerinden DNA örneği istendi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE