Askerlik ve KPSS Şartsız JÖH (Jandarma Özel Harekat) Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı askerlik (terhis) şartsız, KPSS şartsız Jandarma Özel Harekat JÖH alımı ne zaman yapılacak? Tarih duyuruldu mu?

Askerlik ve KPSS Şartsız JÖH (Jandarma Özel Harekat) Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı bilindiği üzere profesyonel orduya geçiş süresince çok sayıda askeri personel alımı gerçekleştirmektedir. Alımlar asayiş, lojistik ve JÖH pozisyonları için gerekleştirilmekte olup özellikle JÖH ilanlarına yoğun rağbet gösteriliyor.

Jandarma Genel Komutanlığının bu sene kaç kişilik personel alımı yapacağına yönelik her hangi bir duyuru yapılmadı ancak yine on binlerce askeri personel alımının yapılması beklenmektedir. Peki askerlik ve KPSS şartsız JÖH Jandarma Özel Harekat alımı ne zaman yapılacak?

JÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı bu sene de Jandarma Özel Harekat JÖH sınıfı için askeri personel alımı yapacak. Ancak henüz alımların ne zaman yapılacağına yönelik bir duyuru yapılmamış olup yakın zamanda kamuoyuna JÖH alımlarının ne zaman yapılacağına yönelik duyurunun ilan edilmesi beklenmektedir. Bizlerde ilanları takip ediyoruz.

JÖH ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, 27 yaşını doldurmamış olma, Sözleşmeli erbaş ve er görevi yapanlar için yaş 29 yaşını tamamlamamış olmak, En az 164 cm boyuna sahip olma, Silah taşıma sorunu olmamak, Sağlığı yatkın olmak, JÖH alımı için komando olur sağlık raporu almak şartlarına adayların sahip olması gerekmektedir.

ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Neşe
Neşe - 5 yıl Önce

Bayan niye alınmıyor!!

Aslı
Aslı - 5 yıl Önce

bayanlar da yapmalı neden sadece erkekler??

Batuhan
Batuhan @Aslı - 5 yıl Önce

bayanlar için pöh var ama jöh olamazsınız

Emir
Emir - 5 yıl Önce

Boşunu yorulmayın yıllardır yaş sınırı 30 olsun diyen bir kesim var kimsenin bu durumu galeye aldığı yok tüfeğin boyunda pöh ve jöh alınan arkadaş lar var özel birlik bu şekilde kurulmamalı en azından bu tür ekiplerin dışarıdan baktığımızda düşmana korku vermeli heybetleriyle iş artık yaşa okulu vs saçma prosedürlere kaldı torpili olan pöh jöh hayırlısı yinede tüm arkadaşlara başarılar ALLAH yardımcıları olsun

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Ortaokul mezunuyum lise şartmı illa ?

Örnek
Örnek - 5 yıl Önce

Neden orta okul mrzunı almıyorlar bunlar orta okul mezunlarıda baş vurabilmesi lazım

Furkan Erdoğan
Furkan Erdoğan - 5 yıl Önce

Ortaokul olsun nolur

Murat
Murat - 5 yıl Önce

Kardes torpılım yok ama kazandım bıde torpıl burada ışlemıyor oraya mulakata gıdersen gorursun 2017/10 kazandım.

Muhammet
Muhammet - 5 yıl Önce

Şu liseyi bi ortaokul yapsalar ne olur sanki