Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak!

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat alımları ne zaman yapılacak, uzun zamandır ilan yayımlanmıyor.

Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı yıl içerisinde açık askeri pozisyonları için ilanlar yayımlamaktadır. Profesyonel orduya geçiş süreci olduğu için Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ilanları sıklıkla yayımlanmaktaydı ancak uzun süredir ilan yayımlanmıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) sınıfında istihdam etmek isteyen adaylar ilgili kuvvet komutanlığının biran önce ilanları yayımlamasını istiyor. Peki ilanalr ne zaman yayımlanacak, tarih belli oldu mu?

ASKERLİK ŞARTI ARANMAYACAK

Bilindiği üzere çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile Jandarma Genel Komutanlığının alım yapacağı uzmab erbaş çavuş Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) sınıfları için aranan askerlik şartı kaldırıldı. Yani bundan sonra yayımlanacak olan ilanlarda askerlik şartı aranmayacaktır.

Askerlik şartı aranmadığı gibi 25 sınır olan yaş da esnetilerek 27'ye yükseltildi. Yeni dönemde yayımlanacak olan ilan sabırsızlık ile bekleniyor peki bu sene alım yapılacak mı? İlanlar ne zaman yayımlanacak.

BU SENE ALIM YAPILACAK MI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu sene Jandarma Genel Komutanlığının binlerce askeri personel alımı daha yapacağını duyurmuştu yani alımlar yapılacak fakat henüz ilanlar yayımlanmadı. Sıklıkla ilan yayımlandığı için eğitim bölgelerinde yoğunluğun yaşandığı ve eğitim gören asker öğrenci sayısının azalması ile yeni alımların başlayacağı tahmin ediliyor.

DİĞER ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 3 yıl Önce

YAŞ 30 OLMALI KPSS 65 ŞARTI GETİRİLMELİ

selim
selim @murat - 3 yıl Önce

hadi ordan yaş 30muş :d sen o yaşa kadar ne yaptın bu saatten sonra kime ne faydan olur. parasız kalınca çözüm yolunu bura sanıyonuz ne birliğe faydanız olur ne orada delikanlıca namlu doğrultabılırsınız. 5 ay zor durur kaçarsınız bide yaş şartı esnetilsin istersiniz hadi ikileyelim

Hüseyin  erdal
Hüseyin erdal - 3 yıl Önce

Elektrik bölümü okuyorum yaşım 18 bu sene yüz yüz e egtimim bitiyor ama açıktan kredi var jöh olabilirmiyim

Cebrail
Cebrail - 3 yıl Önce

Yaş 30 olmalı kpss aranmamalıdır bu kadar vatan sefer var hainler yuvalanmış içimize hassasiyet göstereceginizden eminim...