Askerlik Modeli Hakkında Açıklama; 6-9-12 Üzerinde Çalışma Var!

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın kabine toplantısı sonrası bedelli askerlik konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre 4 temel prensip belirlendiğini aktaran İbrahim Kalın'ın açıklamaları haberimizde..

Askerlik Modeli Hakkında Açıklama; 6-9-12 Üzerinde Çalışma Var!

Cumhurbaşkanlığında kabine toplantısı sonrası İbrahim Kalın bazı açıklamalarda bulundu. Buna göre gündeme ilişkin pek çok konuda önemli açıklamalar yapan Kalın bedelli askerlik konusunda bazı detayları paylaştı.

Kabine toplantısı sona erdi. Dış borçlanma iddiaları, Çipras'ın Türkiye ziyareti, güvenli bölge konularında Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın bazı açıklamalarda bulundu. Askerlik ile ilgili çalışmalar hakkında da açıklama yapan İbrahim Kalın 4 temel prensip belirlendiğini aktardı. Çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.

6-9-12 AY ASKERLİK MODELİ!

Bedelli askerliğe başvuru yapan sayısı 635 bin olarak açıklandı. Diğer konu ise yeni askerlik yasası hakkında geldi. Buna göre Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim yaptığı değerlendirmede; "Yeni askerlik modeli üzerinde çalışılıyor. Bunu daha da çeşitlendiren, 6-9-12 ay gibi zaman dilimlerine yayılabilecek çalışmalar var.” Dedi.

4 TEMEL PRENSİP BELİRLENDİ!

Ayrıca çalışmalar hakkında da açıklama geldi. 4 temel prensip olduğu belirtildi.” 4 tane temel prensip var. Birisi, öngörülebilirlik. İkincisi ihtiyaçlar. Üçüncüsü yükümlülerin eğitimi meselesi. Dördüncüsü ise sürekliliği. Bununla ilgili bir hazırlık yapılıyor. İlk sonuçlar kabineye sunuldu" dedi. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 21:20

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE