Askerliğini Bedelli Yapacak Öğretmenler için Yeni Gelişme! Öğretmenlere Erteleme İmkanı Getirildi

Eğitim ve öğretim yılı sonuna doğru yaklaşırken önümüzde ki aylarda bedelli askerlik yapacak olan öğretmenler için yeni gelişmeler yaşandı. Yaşanan gelişmelere göre temel askerlik eğitimini almak için çağrılan ve celp dönemi için tarih alan öğretmenler 21 günlük temel askerlik eğitimlerini okul dönemlerinin tatil olduğu bir zaman dilimine erteleyebilecekler.

Askerliğini Bedelli Yapacak Öğretmenler için Yeni Gelişme! Öğretmenlere Erteleme İmkanı Getirildi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından ortak bir şekilde hazırlanan bu gelişme ile birlikte öğretmenlerin, kısa sürede olsa okul hayatlarından uzak kalmaması amaçlanmıştır. Bedelli askerlik avantajından faydalanmak isteyen öğretmenler, eğitim ve öğretim hizmetlerinin aksamaması adına 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatilinde yerine getirebilme fırsatı sunarak birçok öğretmene kolaylık sağlandığını açıklamıştı.

Alınan Karar Tüm Öğretmenleri Kapsayacak

Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı olarak ortak alınan karar ile birlikte celp dönemi gelen öğretmenlerin askerlik yapma zaman dilimlerini okulların tatil olduğu bir zaman dilimine erteleme imkanını getirldi. Bu avantajdan alınan karar sonrası celp dönemi gelen öğretmenler ile birlikte karar öncesi yerleri belli olan öğretmenlerinde yapacakları dilekçeli başvuru ile birlikte izinli oldukları yarı yıl ya da yıl sonu zamanlarına erteleyebilecekleri açıklanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 08:33
YORUM EKLE