Askerliğe Yeni Model Geliyor

Askerlikte sistem değişimine gitmek için hükümet harekete geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sadece bedelli askerlik için talimat vermediği askerlik sisteminin de değişmesiyle ilgili talimat verdiği ortaya çıktı. Peki yeni askerlik sistemi nasıl olacak? Haberimizin devamında detayları bulabilirsiniz.

Askerliğe Yeni Model Geliyor

Bedelli askerlik yapmak için bekleyen vatandaşlara kısa bir süre önce bedelli askerlikle ilgili mutlu haberin verilmesinin ardından askerlikte yeni bir sistem kurulacağı eski sistemin değişikliğe uğrayacağı bildirildi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına sadece bedelli askerlik ile ilgili çalışmaları talimatını vermediği bunun yanında askerlik sisteminin askerlik yapılan süreden, ordunun yapılanmasına kadar değişikliğe gidilmesi gerektiği talimatını verdiği ortaya çıktı. Peki askerlikte yeni sistem ne olacak? Nasıl bir sistem uygulanacak?

ASKERLİKTE YENİ MODEL: PROFESYONEL ORDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sadece bedelli askerlikle ilgili çalışmalarını istemediğini askerlik sisteminin komple değerlendirilmesi talimatını verdiği ortaya çıktı. Bu değişikliklerin içinde ordunun yapılanması, terfi durumları, askerlik yapılacak süre,ücret politikası olmak üzere komple askerlik sisteminin değişip askerliğe yeni bir model getirilmesi sağlanacak şekilde, askerlik sisteminin değerlendirilmesi talimatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiği bilgisi ortaya çıktı.Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tamamen olmasa da profesyonel yapıya geçtiği terörle mücadelede özel eğitimli birliklerin kullanıldığı ifade edildi.Tam anlamıyla profesyonel modele geçmemiş olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu çalışmanın ardından tam anlamıyla profesyonel bir modele geçmiş olacağı bildirildi. Askerlikte ki yeni modelde askerlik süresesinin kısalacağına dair söylentilerde olmakta.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf çelik
Yusuf çelik - 4 yıl Önce

Öncelikle muhalif biri olarak gerçekleştirilmesi gereken bi karar recep beyi tebrik ederim zaten zorunlu askerlik birnevi işçilik savaşa giren askerler profosyonel insanlar askere gidecek gençlerin işi ne patates soğan soyup ik tane komutandan azar yemektense işiyle uğraşıp devlete katkı sağlaması daha mantıklı