Askere Gidecekler Dikkat! Celp ve Sevk Tarihleri Ertelendi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bedelli askerlik celp ve sevk tarihlerinin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Askere Gidecekler Dikkat! Celp ve Sevk Tarihleri Ertelendi

Ülkemizde her 20 yaşına gelen erkek birey Milli Savunma Bakanlığı ya da İçişleri Bakanlığı bünyesinde askere alınmakta olup isteyenler bir ay süre ile askerlik yapmak için ücretini vererek bedelli askerlik yapabilmektedir. Bilindiği üzere Şubat ayı celp tarihine askerler katıldı ve sıra Nisan ayına geldi. Türkiye'de corona virüsünün görülmesinden sonra bir çok kurum kapatıldı. Askere gidecekler de celp ve sevk tarihlerinin ertelenip ertelenmeyeceğini dikkatli şekilde takip ederken son dakika duyurusu yapıldı.

Bedelli Askerlik Sevk Tarihi

Bedelli askerler ile normal askerleriğn bilindiği üzere Nisan ile Mayıs ayında 2020/2 celp ve sevk işlemlerinin başlaması bekleniyordu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusunda bedelli askerlerin celp ve sevk tarihlerinin ertelendiği belirtildi. Hangi tarihe kadar ertelendiği net olarak duyurulmadı fakat ikinci bir emre kadar iptal edildiği belirtildi.

Normal Askerlerde Ertelendi Mi?

Normal şekilde askere gidecek olanlar da kendileri için sürecin nasıl işleyeceğini büyük bir merak ile takip etmekte olup Milli Savunma Bakanlığı konuyu görüşmekte olup Nisan ile Mayıs ayında yapılacak olan sevk işlemlerinin de bir sonraki emre kadar ertelenmesi ön görülüyor. Korona virüsünün yayılmaması için halkın evde kalmasını ve özlelikle farklı şehirlere yolculuk yapılması tavsiye edilmiyor. 2020/2 askerlik sevk ve celp tarihi ile ilgili yeni bir duyuru geldiğinde sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gencay
Gencay - 2 yıl Önce

20 yaşındayım 2020 29 nisana kadar askerlik ile ilişiğimin yok olduğu yazıyordu ağustosun 6 sına ertelenmiş benden ay olarak kücük arkadaşlarımın hala 29 nisan yazıyor yardimcı olabilecek varmı (bedelli yapmıyorum)

Oktay sezgin
Oktay sezgin - 2 yıl Önce

Biz normal asker olarak gidicez bizleride ertemeleri gerekiyor şu zamanda bizleri riske atmasınlar şu durumda askere gitmemiz hiç doğru deyil bizler vürûse yaklansak kim hesap vericek benim çocuğuma eşime en doğrusu ertelensin ne olur

adem koç (_megri)
adem koç (_megri) - 2 yıl Önce

askerlik ertelendi mi nisanın 29 unda belli olucak yerim

Barış  göven
Barış göven - 2 yıl Önce

20 yaşındayım 2000 doğumluyum nezaman askere gidebilirim tüm evraklarımi hazırladım muayenimi oldum

Osman coşgun
Osman coşgun - 2 yıl Önce

E devletimde 29nisana kadar askerlikle alaksı yoktur diyor 03.31.2000 dogumluyum tüm evraklarım hazır muyenemide oldum ne zaman giderim

veysel
veysel - 2 yıl Önce

askerlik ertelendi mi acaba benim ki de 29 nisan yazıyor gidecek miyiz gitmeyecek miyiz merak ediyoruz

Sinan çapar
Sinan çapar - 10 ay Önce

E devlette 21 Nisan yazıyordu bu gece değişti 28 temmuza kadar elişiği yoktur diyor sizce normalmiş hiçbirşey anlamadım