Asgeri Ücret Maaşı Alanlara "Kriz Zammı" Önergesi

Geçtiğimiz günlerde açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte ortaya çıkan tablo alım gücünün zayıfladığını ve vatandaşların almış oldukları maaşlar ile bu alım gücüne ayak uyduramadıkları belirtildi. Yaşanan düşüşün engellenmesiyle birlikte İYİ Parti tarafından bir önerge gelerek dar ve sabit gelir ile çalışan kişilerin maaşlarına kriz zammı yapılması gerektiği belirtildi, detaylar haberimizde.

Asgeri Ücret Maaşı Alanlara "Kriz Zammı" Önergesi

Türkiye üzerinde yaşanılan ekonomik gelişmeler Türkiye üzerinde baskı oluşturmaya çalışanların elde ettikleri maaşlar ile de alım güçlerini korumakta yetersiz olduğu görünüyor. Yaşanılan enflasyon durumu ise rekor seviylere çıkamsının ardından git gide kötüleşen ekonomiye, muhalefet partilerinden açıklama gelerek en azından alım gücünün artması için önclük edelim önerisi geldi. Bu önerilerden bir yenisi de İYİ Parti tarafından gelerek; Genel Sekreter yapmış olduğu açıklama ile birlikte enflasyon rakamları karşısında eriyen maaşların kriz zammıyla birlikte arttırılmasını talep etti.

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIN ALIM GÜCÜ AZALDI

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ekonomiye dahil açıklamalarda bulunanarak; Temmuz ve Eylül ayında açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte vatandaşların alım güçlerinin azaldığı belirtildi. Bu alım güçlerinin ilerleyen zamanlarda yaşanılan enflasyon krizlerine oran ile daha da artacağını belirten Cihan Papaçı yaşanılan bu olumsuzluklara dur demek en azından da vatandaşların geçimlerini iyi bir şekilde sürdürebilmesi bir miktarda alım gücünün azalması için dar gelirl ile ailesini geçindirmeye çalışan kişilerin maaşına belli bir oranda kriz zammı yapılması gerektiği belirtildi.

YORUM EKLE